На проспекті Волі у Луцьку є будинок, на якому висить скромна меморіальна дошка, що нагадує: тут жив льотчик-випробувач Анатолій Дем'янович Грищенко, Герой Росії. У цьому будинку й досі мешкає його сестра. Грищенка, командира окремого загону пілотів-випробувачів, добре знають не лише в Росії. Король Іспанії Хуан-Карлос І спорудив відважному льотчику меморіал, а всесвітня організація «Фонд безпеки пілотів» нагородила його найвищою своєю нагородою — «Одинокий яструб».
Анатолій Дем'янович працював пiд час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, виконуючи надскладні завдання: перевозив гелікоптером великогабаритні вантажі на зовнішній підвісці, розробив методику перевезення плит для спорудження саркофага, навчав особовий склад пілотів оволодівати навичками польоту в умовах радіоактивного забруднення. Відтак льотчик отримав потужну дозу опромінення, і порятувати його могла тільки операція з пересадки кісткового мозку. Американські колеги зібрали необхідні на операцію кошти. Операцію зробили у США, але доза радіації була настільки великою, що Анатолій Грищенко помер після операції. За мужність і відвагу, виявлені під час ліквідації аварії на ЧАЕС, йому і було присвоєно звання Герой Росії.
Україна ж наразі мовчала. І лише в Луцьку групі ентузіастів вдалося добитися відкриття меморіальної дошки на будинку, де колись жив Грищенко. Відновити справедливість вирішили депутати Волинської облради вже тепер — звернулися до Президента Віктора Ющенка з проханням присвоїти Анатолію Грищенку звання Героя України посмертно.