Як уже повідомляла «УМ», минулого тижня на розширену колегію Генпрокуратури не з'явилися міністр внутрішніх справ Микола Білоконь, голова Служби безпеки України Ігор Смешко та голова Координаційного комітету з боротьби з оргзлочинністю та корупцією при Президенті Ольга Колінько. Через відсутність «титанів» колегія ГПУ фактично була зірвана. Багато хто з політологів дійшов висновку: тим самим силові відомства показали Генпрокуророві Святославу Піскуну величезну дулю: мовляв, до його думки мало хто прислухається, декому він уже відверто набрид. СБУ навіть «огризнулась»: чого це Смешко повинен ходити в гості до Піскуна, якщо в нього є свої завдання від безпосереднього начальника — Президента? А перед цим, нагадаємо, заступник Генпрокурора Віктор Шокін на прес-конференції повідомив про «достеменний факт» існування в Києві «банди перевертнів-2» та входження до її складу декого з діючих міліцейський чинів. Ця банда начебто вже здійснила два замахи на слідчих Генпрокуратури і зайнятися нейтралізацією «перевертнів» мали б саме СБУ та МВС, що підтвердив окремим розпорядженням і Президент Кучма. Шокін тим часом уже «похвалився» арештом генерала МВС Олексія Пукача. І ось позавчора...
Відбулася прес-конференція «трьох богатирів», майже не залишивши сумнівів: у трикутнику ГП—СБУ—МВС існує конфлікт, у якому стороною, що зазнає утисків і прагне захиститися, є прокуратура. Ще б пак, «прокурорського вовка» виставляють фактично нерозумним хлопчаком, чий «язик пішов поперед справи», і це змушений визнати навіть його керівник пан Піскун (він дещо несподівано — явно з метою самозахисту й «переведення стрілок» — став третім учасником звіту перед пресою панів Смешка і Білоконя).
СБУ і МВС закликають не вірити Шокіну, котрий, мовляв, даремно вживає слова «достеменно відомо». Служба безпеки, за словами її керівника Ігоря Смешка, не має жодних відомостей про існування «банди перевертнів-2». Те саме каже й Микола Білоконь. «Звичайно, це не прикрашає ні прокуратуру, ні мого заступника», — визнає, у свою чергу, Святослав Піскун.
На перший погляд, Святослав Михайлович «вляпався» з репутацією свого відомства. Білоконь висловив сподівання, що в майбутньому між силовими структурами країни не виникне подібних непорозумінь — коли, зокрема, Генпрокуратура робить заяви «у не встановленому законом порядку». Чи домовилися «богатирі» про «мир»? Можливо. Але як буде насправді?
Зазначмо, що за таке «непорозуміння з наїздом» (а фактично — наклепи) Віктора Шокіна слід було б звільнити з посади чи як мінімум «впаяти» сувору догану. Проте до цього явно не дійде. На тій же прес-конференції Піскун зайняв тверду позицію — хоча й визнав помилки підопічних, але додав: збурення ситуації «пішло на користь і правоохоронним органам, і суспільству».
Якщо абстрагуватися від загальних заперечень і вдатися до конкретних деталей, то слід визнати: зв'язок між справами Гонгадзе, Александрова та «перевертнями», який заступник Генпрокурора Шокін «засвітив» як наслідок діяльності чергового ментовсько-кримінального угруповання, справді простежується. Сам Святослав Піскун підтверджує, що в усiх трьох справах «почали з'являтися однi й тi ж прiзвища». Цікава заява на перспективу...