Напередодні Дня незалежності України та на саме свято в небі над Києвом можна буде спостерігати цікаве «атмосферне явище»: вдень над містом попливуть величезні повітряні кулі всіх кольорів, а ввечері вони влаштують справжнє «сяйво аеростатів». Як розповів «УМ» віце-президент Федерації повітроплавання України В'ячеслав Гардашник, усе це відбудеться в рамках унікального польсько-українського проекту — Міжнародного перельоту на теплових аеростатах.
У перельоті «Україна—Польща» візьмуть участь вісім екіпажів — по чотири від країни. Учасники змагань повинні стартувати з міст по маршруту і за 2 години пролетіти на максимальну дистанцію. У кожному місті можна зробити тільки три спроби, одна з яких — залікова. Переможцем стане екіпаж, який подолає максимальну відстань, що склалася із суми 4 залікових спроб. Як розповів В'ячеслав Гардашник, 23 серпня екіпажі й суддівська колегія збираються в Києві, поруч із пам'ятником засновникам міста. Саме там о шостій вечора відбудеться урочисте відкриття перельоту, а двома годинами потому кияни зможуть насолодитися нічним сяйвом теплових аеростатів. А 24 серпня, під час святкування Дня незалежності, відбудуться польоти польських та українських учасників змагань.
Наступного дня повітроплавці прибудуть до Кам'янця-Подільського, а 27 серпня здійснять символічний переліт через українсько-польський кордон (у прикордонному пункті Краковець Львівської області). Далі маршрут проляже через польські міста Санок, Ланьцут, Замосць та Краків. 4 вересня команди прибудуть до міста Ченстохов, де відбудеться урочисте закриття, вручення кубка переможцю та нагородження екіпажів-учасників перельоту. Як пояснив В'ячеслав Гардашник, усі міста вибрані не випадково: Київ та Краків, а також Кам'янець-Подільський та Перемишль — міста-побратими, із Ланьцута походив Ян Потоцький, який разом із Бланчардом був ініціатором перших перельотів аеростатів у Європі в XVIII столітті, у місті Санок 1938 року була зроблена куля для перельоту в стратосферу повітряного рекордсмена професора Піккардо.
Нагадаю, що два роки тому повітроплавці здійснили аналогічний міжнародний переліт із Москви до Києва (в рамках року Росії в Україні).