Розвиток подій довкола генпрокурорського крісла щодня набуває нових рис. Святослав Піскун, який наразі у цьому кріслі сидить, схоже, дуже непокоїться, що його може «підсидіти» Володимир Стретович. Голову парламентського комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, у свою чергу, не проти б бачити на посаді «головного прокуратора» країни і дехто з оточення Президента Ющенка, і багато «простих» людей, які, хай навіть із дещо дилетантського погляду, діяльністю нинішнього керівника ГП вельми незадоволені. Водночас скидається на те, що саме на Стретовича роблять ставку деякі вже вельми одіозні персони у високих владних колах, а це, звісно, при всіх плюсах Володимира Миколайовича, діє йому явно не на користь.
У всій цій навколопрокурорській катавасії досі було вельми складно збагнути, чи піде-таки Стретович у Генпрокуратуру «наводити порядок», як його закликав Президент, якщо піде, то на яку посаду, і, нарешті, чи візьмуть його туди взагалі. Відповідь на останнє питання, швидше, негативна, ніж позитивна, бо нинішній Генпрокурор, відчуваючи загрозу, вже вперся рогом і ніяких Стретовичів у своєму відомстві бачити не хоче. Чи ні, не так: Святослав Михайлович, звісно, нічого проти Володимира Миколайовича не має, навіть навпаки, сам нещодавно його запрошував до себе в перші заступники. Але от біда: чи то через недогляд, чи то з якоїсь іншої причини випустив із поля зору, що Стретович, виявляється, «ні одного дня не працював» в органах прокуратури. Тоді як за законом про прокуратуру «на посаду прокурора, відповідно, і заступника прокурора» може бути призначена «тільки людина, яка не менше п'яти років пропрацювала» в цих органах. Це, до речі, сам Святослав Піскун і повідомив у коментарі «5-му каналу». А отже, ура-ура (і куди раніше дивилися Піскунові очі?!), нинішній голова антикорупційного комітету ВР «просто гіпотетично не може бути призначений на цю посаду».
Між тим сам Володимир Стретович в інтерв'ю телеканалу НТН повідомив, що Піскун під час особистої зустрічі пообіцяв «спалити» свого нового заступника за два місяці. Втім посилати по сірники передчасно: опонент Генпрокурора й сам не поспішає до нього в заступники. Більше того, в ефірі «5-го каналу» Стретович наголосив, що у підлеглі до Піскуна не піде, але готовий зайняти посаду Генпрокурора. У тому випадку, якщо Віктор Ющенко схвалить його концепцію роботи прокуратури. «Я прийду до Президента зі своїм баченням діяльності цього органу. Вона (концепція. — Авт.) написана: «Українська прокуратура третього тисячоліття», де на чотирьох сторінках викладено, яким має бути цей інститут», — розповів пан Володимир. За словами Стретовича, тільки після того, як глава держави «дасть добро» на впровадження цієї концепції в життя, він ухвалить рішення про перехід у ГП.
Але в будь-якому випадку Святослав Піскун — не з тих, хто дасть так просто відправити себе у відставку. Із Криму, де Генпрокурор донедавна проводив відпустку, Святослав Михайлович «передав» (у телефонному інтерв'ю каналу «1+1»), що всі намагання вирядити його у відставку — це політична гра, і натякнув, що її організатори нариваються на поразку. «Якісь політичні сили хочуть створити в суспільстві враження, що Генпрокуратура не допрацьовує, для того, щоб прикрити свої недоробки, недопрацювання», — висловив своє ставлення до подій задоволений відпочинком і собою Піскун.