На Чернігівщині цього літа нарешті створено цікавий правовий прецедент. Адже не секрет, що для того, щоб вашій дитинi поставили по закінченню школи гарну оцінку (знання не в рахунок), треба не забувати носити пакети вчителям або навіть до райвідділу освіти. Саботаж «пакетної корупції» на кшталт: «Моя дитина розумна, вчилася лише на відмінно, тож й іспити складе самотужки», нічого не дасть, а в більшості випадків лише зашкодить атестату. Але слід сподіватися, що все це минає. Принаймні у райцентрі Носівка, де й стався прецедент.
Ще на початку червня у районному відділі освіти проходило засідання комісії, яка перевіряла роботи з української мови претендентів на нагородження золотими та срібними медалями. І для організації членам комісії обіду від батьків учнів було прийнято пакети з продуктами та горілчаними виробами загалом на суму 711 грн. — напевно, щоб випускні твори краще читалися. Про це стало відомо районному прокурору. В результаті проти завідуючої районним методкабінетом, яка організовувала та контролювала роботу комісії, порушено кримінальну справу. А днями сказав своє слово й Носівський районний суд.
Як повідомила кореспонденту «УМ» прес-секретар прокуратури Чернігівської області Наталія Чусь, згідно з постановою суду, завідуючу методкабінетом звинувачували у тому, що вона виступала організаторкою бенкету для комісії. Використовуючи своє службове становище, вона напередодні запропонувала представникам шкіл району забезпечити комісію вино-горілчаними виробами та харчами. А також 6 червня 2005 року створила умови, за яких з її мовчазної згоди представники шкіл району та батьки майбутніх медалістів протягом дня зносили «пригощання» до методкабінету. «Все це призвело до підриву авторитету та престижу органів державної влади й дало підстави для сумнівів в об'єктивності роботи комісії», — зазначається у судовій постанові.
За рішенням суду, справу щодо даної службової особи було закрито за амністією (Закон України «Про амністію» від 31.05.2005 р.). Тобто підсудна відбулася переляком і надовго втратила апетит до подібних обідів. Але взагалі частина 1 статті 364 Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем», за якою було кваліфіковано цей злочин, передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.