Усі семеро членів команди російського батискафа АС-28 «Приз», який затонув минулої середи у Берінговому морі, за 75 кілометрів від Петропавловська-Камчатського, врятовані завдяки допомозі британців, американців та японців. У неділю о 6.25 за київським часом батискаф піднявся на поверхню. Врятовані моряки могли самостійно рухатися, позавчора і вчора вони проходили медичні обстеження.
Порятунок російських моряків був би неможливим без допомоги британського та американського військових флотів. Саме англійський підводний робот дистанційного управління «Скорпіон-45» перерізав троси і рибальські неводи, в яких заплутався двигун АС-28, та звільнив батискаф.
Підводний рятувальний апарат «Скорпіон-45» постійно базується в Шотландії, але його можна перекинути в будь-який куточок нашої планети впродовж максимум 12 годин. На Камчатку його доставили літаком, а потім розмістили на російському кораблі. Робот має 2,75 метра довжини, 1,8 метра висоти та важить 1,4 тонни. Команда керує рятувальним апаратом з корабля, з яким він з'єднаний кабелем. Апарат обладнаний камерами, апаратурою для перерізання (він може перетинати кабелі діаметром до 70 міліметрів), виявлення радіоактивного випромінення, радаром та телефонною системою, з допомогою якої можна спілкуватися з ув'язненими під водою людьми. Він також може доставляти їм кисневі свічки та прилади, які поглинають двоокис вуглецю — щоб повітря вистачило на довший час. «Скорпіон-45» може занурюватися на глибину до 925 метрів.
У цій акції порятунку також брали участь американські водолази та два їхні подібні рятувальні апарати «Суперскорпіон» і японські кораблі. Командувач Тихоокеанського флоту Росії адмірал Віктор Федоров особисто висловив слова подяки британським, американським та японським колегам, а МЗС Росії надіслало подяку МЗС Великої Британії, США та Японії.
Цей район Берінгового моря має для росіян особливе стратегічне значення і густо нашпигований таємним військовим обладнанням, тому існували побоювання, що вони не звернуться по допомогу до флотів інших держав. На щастя, здоровий глузд та прикрий, але повчальний досвід загибелі три роки тому підводного човна «Курськ» узяли гору.