У вельми шанованій мною газеті «Україна молода» від 30 липня авторка, подаючи інформацію з прес-конференції київського міського голови в матеріалі «Мости, дороги, діти», відзначила: Олександр Омельченко заявляє, що не володіє «розкішною дачею» у Кончі-Заспі, про яку з парламентської трибуни заявляв народний депутат України Володимир Бондаренко. Коментуючи цю інформацію, мер Києва сказав, що йому б не хотілося, аби пан Бондаренко відповідав у суді, бо впевнений, що в разі подання відповідного позову він, Омельченко, виграє процес. Водночас Сан Санич сподівається, що депутат вибачиться перед ним: «Думаю, що Володимир Дмитрович зі мною зустрінеться найближчими днями. І я його пробачу. Якщо ні, то я запропоную поміняти ту неіснуючу дачу в Кончі-Заспі на його дачі в Київській області».
На таку заяву Олександра Олександровича не можу не відреагувати.
Питання щодо спроб приватизації дач у Кончі-Заспі можновладцями режиму Кучми мусуються довгий період. Мотиви, з якими я свого часу виступив з трибуни Верховної Ради, були одні — припинити вакханалію розграбування держави вищими посадовцями з оточення Леоніда Даниловича і зберегти 17 державних будинків, які передбачалося розібрати і які вже фактично були підготовлені до цього, а дехто отримав навіть відповідні документи.
Те, що були анульовані рішення з «прихватизації» цих 17 будинків, якраз і свідчить про ефективність тодішнього мого виступу в парламенті. Саме завдяки подібному відкритому демаршу негласна темна приватизація нами була припинена.
Ті ж, хто намірився забрати ці будинки, діяли як злодії, котрі з державної кишені хотіли поцупити державну власність.
На жаль, стосовно мого виступу я отримав реакцію міської державної адміністрації — мене звинувачують у наклепах і т.д.
Я ще раз підкреслюю: мій виступ не є безпідставним, я маю реальні документи, які засвідчують серйозність та реальність намірів щодо «дерибану» державної власності в Кончі-Заспі з боку конкретних фізичних осіб. Вірність документів не піддається сумніву, остільки вони були мною отримані з Державного управління справами.
Тепер стосовно войовничих заяв та погроз на мою адресу з боку київського міського голови, який нібито ніякого відношення до афер із будинками не має. Цілком щиро і відверто заявляю: якщо Олександр Олександрович хоче зі мною судитися — я теж готовий розбиратися в суді з цього приводу. Я прошу Омельченка вибачитися переді мною, за те що він звинувачує мене в наклепі. Якщо мер вважає, що моя позиція безпідставна, то нехай представить відповідні документи, покаже їх нам і широкому людському загалу.
Тепер стосовно особливостей фігурування в згаданих документах прізвища Омельченка. Воно там є. Можливий, хіба, збіг у прізвищах і іменах. Але я в жодному своєму виступі не говорив про Олександра Омельченка старшого чи молодшого. Можливо, в документах фігурує син міського голови? Якщо це так, то в мене виникає питання: яким чином і за що він потрапив у кампанію Азарова, Ківалова, Білоконя та майже всієї когорти заступників Медведчука? Може, він мав якісь заслуги перед тодішньою владою?
Тому я не знаю, хто буде зі мною судитися, але те, що один із будинків у Кончі-Заспі хотів привласнити Олександр Олександрович Омельченко, — це факт.
Володимир БОНДАРЕНКО,
народний депутат України.
Від редакції: публікуючи матеріал-відгук від депутата Бондаренка в руслі продовження теми й подачі іншої думки в цій суперечці, зазначимо, що пана Володимира називають одним з імовірних суперників пана Омельченка на наступних виборах мера столиці.
Київський «мажоритарник» Володимир Бондаренко залишився в опозиції до мера-однопартійця по НСНУ і після помаранчевої революції.