Виявлення на території Російської Федерації небезпечного вірусу курячого грипу спонукало державний департамент ветеринарної медицини України 2 серпня прийняти рішення про заборону імпорту м'яса птиці й продуктів птахівництва з Росії і Казахстану.
На цей час захворювання птахів виявлено в 14 населених пунктах 5 районів Новосибірської області Росії, а також у селі Глибоке Зав'яловського району Алтайського краю і селі Пеганове Бердюжського району Тюменської області. На всі ці населені пункти накладено карантин, там проводять необхідні заходи щодо ліквідації вогнищ інфекції. Тим часом, за твердженням російських чиновників, епідемія пташиного грипу в Новосибірській і Тюменській областях почала спадати.
— На сьогоднішній день ситуація, яку я побачив, не викликає ніяких побоювань, — заявив голова Федеральної служби у сфері захисту прав споживачів і добробуту людини Геннадій Онищенко, який особисто прибув з інспекцією до Новосибірської області, інформує www.korespondent.net.
Як повідомили «УМ» у Держдепартаменті ветеринарної медицини України, рішення про заборону приймалося на підставі телеграми всесвітньої організації Міжнародного епізодичного бюро. Міжнародна спільнота затребувала вжити всіх заходів, щоб попередити поширення небезпечного вірусу країнами СНД, — припинити ввіз російської та казахської курятини. Наразі невідомо, до якого часу буде діяти заборона.
Натомість у Центральній санепідемслужбі МОЗ України запевняють, саме м'ясо не містить у собі вірусу грипу, оскільки той передається винятково повітрянокрапельним шляхом, проте курятина може слугувати фактором передачі вірусу.
— Спалах пташиного грипу, що відбувся в Азії у 1998 році, змусив знищити 1 мільйон 300 тисяч голів птиці, тварин просто спалювали, оскільки пух, пір'я та м'ясо можуть стати фактором передачі вірусу, тоді загинуло до двох десятків людей, котрі працювали із птицею, — коментує в.о. головного лікаря Центральної санепідемслужби Віктор Світа. — Тому рішення про заборону ввезення курятини з уражених вірусом територій є раціональним.
За словами Віктора Миколайовича, на сьогодні Україна не зовсім готова до виявлення та лікування вірусу курячого грипу, оскільки відповідні лабораторії не оснащені необхідним облаштуванням, недосконалою є й система тестування хвороби.
Натомість українське поголів'я птиці невпинно зростає. Так, у червні воно зросло на 13,8%, або на 23,374 млн. голів порівняно з травнем, і на 1 липня 2005 сягнуло 192,597 млн. голів. Торік на 1 липня кількість нашого птаства зросла на 8,2%, або на 14,571 млн. голів.
На сьогодні часткову або повну заборону на ввіз продукції птахівництва з Росії, окрім України, запровадили, Грузія, Казахстан, Білорусь. Ці дії не задовольняють Росію, вона, в свою чергу, хоче ініціювати заборону на ввіз тваринницької продукції з низки країн СНД, зокрема й з України, повідомляє korespondent.net.