Мертвий сезон у Кабміні

06.08.2005
Мертвий сезон у Кабміні

      «Відпусти, я благаю, відпусти!» — можливо, саме цими словами з відомої пісні, а може, в інший спосіб наші урядовці змусили свою шефиню Юлію Тимошенко підписати їм накази на відпустки. Адже дещо дивує, що такий вимогливий Прем'єр і трудоголік, як пані Юлія, повідпускала на відпочинок одразу половину керівництва Кабміну разом із «пересічними» міністрами. Ще на початку літа вона грозилася, що уряд працюватиме цього літа без відпусток, бо не та ситуація в країні, щоб розслаблятися. Але тепер у виконавчій владі — фактично мертвий сезон. Працювати треба, натомість, як підрахувала «УМ», обдзвонивши прес-служби різних інших урядовців, зараз на відпочинку одночасно перебувають як мінімум троє з чотирьох віце-прем'єрів та дев'ять із сімнадцяти міністрів.

      Окрім того, поза роботою і міністр культури Оксана Білозір, яка, за словами її прес-секретаря, уже півтора тижня лежить у «Феофанії», де перебуватиме як мінімум ще два з половиною тижні. Що сталося з пані Білозір і чому її на такий значний термін госпіталізували, речник розповісти відмовилася.

* * *

      Повідпускавши підлеглих на моря, Тимошенко довелося проводити цього тижня засідання Кабміну при напівпорожньому «круглому столі». На нараду прийшло до десятка урядовців, а деякі, за даними «УМ», уже за пару годин після цього перелетіли на місця «постійної дислокації» у Крим.

      Зараз «віддуватися» за колег доводиться  керівникам Мін'юсту Романовi Зваричу та Мінпаливенерго Івану Плачкову, «надзвичайнику» Давиду Жванії й головному «аграрію» Олександровi Баранівському, міністру з питань молоді, сім'ї та спорту Юрієвi Павленку і главі МВС Юрію Луценку, а також міністровi соціальної політики В'ячеславу Кириленку. Адже вони у найближчі тижні відпустки не планують. Принаймні так кажуть їхні прес-секретарі. Звісно, найбільше дірок закриває тендітна Юля, яка й так скаржиться, що працюється їй «із муками». Хоча в цьому випадку Прем'єрка має на увазі, що їй доводиться долати в роботі «такі перешкоди, які попередньому уряду просто не снилися». Тимошенко вже неодноразово заявляла, що сама не піде на відпочинок, бо «стан господарства, яке ми отримали, не передбачає відпустку Прем'єр-міністра». З іншого боку, за такої логіки, ще більш незрозуміло, чому цей «стан» дозволив главі уряду підписати накази на масові відпустки. Потрібно вирішувати важливі економічні питання — а міністри економіки (Терьохін) та фінансів (Пинзеник) відпочивають. Зауважмо, що наш Президент Ющенко зараз теж перебуває у Криму, де поєднує відновлення з робочими поїздками по півострову та зустрічами із візитерами.

* * *

      Отож, поки Юлія Тимошенко присвячує серпень підготовці бюджету і законопроектів щодо фундаментального реформування економіки, її підлеглі, зокрема, майже всі заступники, беруть «рекреаційну паузу». Набагато цікавіше, ніж начальниця, проводять останній місяць літа віце-прем'єри Безсмертний, Томенко, Кінах і Олег Рибачук.

      Зокрема «адміністративний» Роман Безсмертний, який не був у відпустці вже два роки, поїхав відпочивати з сім'єю на тиждень у Португалію, де планує виспатися і покататися на повну на водному мотициклі.

      Микола Томенко вже другий тиждень поспіль подорожує по Україні (і планує цим займатися аж до 15 серпня). Наразі він із сім'єю відпочиває на Закарпатті. Звідки, втім, не втомлюється надиктовувати щодня по кілька «гуманітарних» прес-релізів. Скажімо, отримали ЗМІ коментар щодо майбутнього західноукраїнських замків — видно, що віце-прем'єр був на екскурсії в якомусь замку, а мають оцінку Томенком візиту спікера Литвина в Москву — зрозуміло, що новини по телевізору Микола дивиться, як завше. До того ж, подорожуючи тим чи іншим регіоном, він зустрічається з керівництвом областей і місцевими журналістами. Віце-прем'єр з гуманітарних питань називає доволі оригінальну мотивацію щодо переваг відпустки на Батьківщині: «Там, на місцях, можна як відпочити, так заодно і проконтролювати, як виконується бюджет у цих регіонах».

      Олег Рибачук із родиною ще з 25 липня перебуває на курорті в Словенії, де п'є лікувальні води після стаціонарного лікування запалення нирок. Там віце-прем'єр з питань євроінтеграції пробуде до середини місяця.

      Щодо «першого віце» Анатолія Кінаха, то він «застрягне» в Криму після того, як 15 серпня візьме участь у нараді з мерами кримських міст та бізнесменами. Сім'я Анатолія Кириловича вже зараз відпочиває у Форосі, і батько щонайменше раз уже встиг там побувати, розслабитися та позасмагати в режимі «командировочного».

* * *

      Загалом Крим, як з'ясувалося, є найулюбленішим місцем відпочинку для наших урядовців. Можливо, вплинуло на цей факт і те, що зараз на півострові перебуває сам Віктор Ющенко. Хоча Президент намагається практично весь свій час присвячувати не підлеглим, а сім'ї.

      Саме в Криму вже другий тиждень перебуває і міністр оборони Анатолій Гриценко — він відпочиває у військовому санаторії в Партеніті.

      Цього тижня на українських берегах Чорного моря почав ніжитися й шеф Мінтрансу Євген Червоненко. Конкретне місце постійної дислокації міністра його прес-секретар назвати не змогла, «оскільки він дуже активний і, очевидно, курсуватиме по всьому півострові».

      Дуже хотів поїхати в Крим з 12 по 22 липня і міністр з питань надзвичайних ситуацій Давид Жванія. Йому Тимошенко навіть наказ на відпустку підписала, але несподівано на свій день народження — 20 липня — Давид Важайович змушений був поїхати до Лондона на позачергову особливу сесію асамблеї країн-донорів ядерної безпеки, тому відпочити не вдалося. Зараз відпустку глава МінНС уже не планує, бо в Україні спостерігається активізація надзвичайних ситуацій. Окрім того, як пояснила його прес-секретар, надлишок роботи у міністерстві зумовлений і тим, що тут триває серйозна структурна перебудова.

      Така ж сумна ситуація і в керівника МВС Юрія Луценка. Він теж любить відпочинок у Криму. Але зараз головному міліціонерові, як і «сільському» міністру Олександрові Баранівському, ніколи думати про відпустку. Якщо в останнього на всю потужність тривають жнива, то Луценка Президент, як відомо, завантажив роботою чи не на рік уперед. Хоча як кажуть свідки, Юрія Віталійовича таки можна було побачити останніми днями в Криму, де він нібито кілька разів «релаксував» на відомчій дачі МВС.

      Так само, за інформацією джерел «УМ», на дачі СБУ, де ще свого часу відпочивав сам Берія, розслабляється головний «есбеушник» Олександр Турчинов.

      Можна було побачити днями на кримських узбережжях і держсекретаря Олександра Зінченка та керівника РНБО Петра Порошенка.

      Можливо, в кінці серпня вдасться на тиждень вирватися у Крим і наймолодшому міністрові — Юрію Павленку. Але наразі він нічого конкретного не планує. Хоча, як розповідають очевидці, останні два дні Павленко з сім'єю провів саме на Південному березі Криму. Також глава Мінмолодьспорту любить розслаблятися в Карпатах, і обов'язково — зі своїми дітьми.

      Щодо Карпат, то, ймовірно, вирушить туди на кілька днів міністр промислової політики Володимир Шандра, після того, як повернеться з відрядження.

      А прихильники «заморського» відпочинку серед урядовців все ж не поодинокі. Окрім «португальця» Безсмерного та «словенця» Рибачука, за межі Батьківщини поїхали міністр фінансів Віктор Пинзеник (в Іспанію) та міністр з питань охорони навколишнього середовища Павло Ігнатенко (до Франції).

* * *

      Якому відпочинку віддають перевагу міністри закордоних справ Борис Тарасюк, економіки — Сергій Терьохін, освіти — Станіслав Ніколаєнко та охорони здоров'я — Микола Поліщук, на жаль, дізнатися не вдалося. В їхніх прес-службах про місцезнахоження шефів нічого конкреного повідомити не змогли.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>