Учорашній ранок в Іраку розпочався з жорстоких розправ партизанів над особами, які співпрацюють iз новою владою. На світанку невідомі розстріляли у власному будинку Хайдара Мохаммеда Алі аль-Дуджаїлі, члена правлячого Іракського національного конгресу та близького співробітника віце-прем'єра країни Ахмеда Чалабі. Також у вранішні години невідомі увірвалися в місті Бакуба до будинку солдата іракської армії Ібрагіма Омара. Оскільки він у цей час перебував на службі, то напасники розстріляли його дружину, 12-річного сина, шестирічну доньку та завдали тяжких поранень двом іншим донькам.
Позавчорашній день був позначений одним із найбільших за кількістю жертв нападом на військовослужбовців США. В районі міста Хадіта, що за 220 кілометрів на північний захід від Багдада, військовий бронетранспортер типу «амфібія» наїхав на закладену саморобну міну. Загинули 14 морських піхотинців США та цивільний перекладач, а один військовослужбовець отримав поранення, повідомляє агенція «Ассошіейтед Пресс». У понеділок у бою з партизанами (також поблизу міста Хадіта) загинули шість американських морських піхотинців. Провінція Анбар, у якій розташовується Хадіта, є одним з найбільших центрів опору, оскільки її населяють переважно мусульмани-суніти, які, на відміну від шиїтів, не сприймають американську присутність. Президент США Джордж Буш висловив співчуття родинам загиблих вояків та сказав, що найкращим вшануванням їх пам'яті буде повне закінчення військової місії США в Іраку. Водночас він назвав повністю неприйнятним дострокове виведення американського контингенту з цієї країни. Агенція «Ассошіейтед Пресс», яка веде рахунок американських утрат в Іраку з початку війни у березні 2003 року, передає, що там уже загинув 1821 американець.
Співчуття президента прозвучали з його ранчо Кроуфорд у штаті Техас, де Буш від позавчора проводить свою п'ятитижневу відпустку. Після її закінчення він стане «найбільш відпочиваючим» президентом у новітній історії США. За час свого президентства Буш приїхав відпочивати на своє ранчо в Техасі вже 49-й раз. Сумарна тривалість президентського відпочинку — 355 днів, тобто майже рік. Таким чином, з урахуванням останньої відпустки, Буш поб'є на 20 днів «відпочинковий» рекорд президента Рональда Рейгана. Щоправда, Рейган установив цей рекорд за вісім років перебування при владі, а Буш — за чотири з половиною роки президентства. Противники Буша називають його «найлінивішим президентом» в історії США та нагадують, що звичайний американський робітник має щороку лише два тижні оплачуваної відпустки. Білий дім виправдовується, що Буш на своєму ранчо також «працює», зокрема приймає закордонних гостей, щодня перечитує звіти у справах національної безпеки та бере участь у телеконференціях.