Комунікації — столичним селам!
Процес благоустрою прилеглих до Києва сіл (зокрема, прокладання інженерних мереж у мікрорайонах приватної забудови) завершиться в наступному році. Як зазначив київський міський голова Олександр Омельченко, повний проект з облаштування інженерних мереж у селищі Троєщина коштуватиме майже 81 мільйон гривень, цього ж року місто витратить 7 мільйонів гривень, аби закінчити першу чергу робіт (ділянку мереж від вулиці Боженка до вулиці Карла Маркса). Усього в Троєщині буде прокладено 24 кілометри водопроводу, 25 кілометрів каналізації, майже 13 кілометрів газопроводу, 21 кілометр доріг і близько 20 кілометрів електромереж. Мер пообіцяв жителям селища, що всі комунікації будуть встановлені таким чином, щоб не заходити на чиїсь городи чи подвір'я, — труби пройдуть винятково по території селища.
Дороге житло
Ціни на київське житло продовжують невпинно збільшуватись: у липні квартири в нашій столиці подорожчали майже на 8 відсотків, а середня ціна пропозиції за квартиру на вторинному ринку зросла на 6 відсотків (для порівняння — у червні ці показники становили 5 і 4 відсотки, відповідно). Як повідомляє портал realt.kiev.ua, на вторинному ринку вартість квадратного метра житла найбільше зросла у двокімнатних квартирах (на 8,77 відсотка), далі йдуть трикімнатні (на 8,22 відсотка), найменший індекс підвищення ціни в «однушках» (на 6,27 відсотка). Попит на трикімнатні квартири у Києві минулого місяця трохи впав, а на двокімнатні — зріс на 10,5 відсотка. Щодо оренди, то середні ставки по місту виросли більше ніж на 6 відсотків (усього за один місяць!), особливо відчули стрибок цін люди, які наймають однокімнатні квартири.
«Сирітські» гроші
Київська міська влада виділила прийомним сім'ям 320 тисяч гривень на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За повідомленням прес-служби КМДА, таке розпорядження підписав мер міста Олександр Омельченко. Документ передбачає, що діти віком до 6 років, яких виховують прийомні батьки, цього року отримають від міста по 376 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років ця виплата на 100 гривень більша.
Забезпечення виплат покладено на столичне Управління у справах сім'ї та молоді, куди батькам треба буде подавати відповідні документи.
Що ми п'ємо?
Протягом липня міська санепідемстанція відібрала і дослідила 385 проб води, що надходила у водопровідну мережу міста. Крім того, постійно контролювали роботу 195 бюветних комплексів. Перевіряли якість води у свердловинах, що живлять бювети, і у водорозбірних колонках павільйонів. Для лабораторного дослідження було відібрано 430 проб води. Результати перевірки підтвердили їх відповідність гігієнічним нормам.
Однак, як повідомили прес-службі КМДА у міській санепідемслужбі, внаслідок недостатнього водорозбору в окремих бюветах підвищився вміст заліза та зросла каламутність води, внаслідок чого роботу 4 бюветних комплексів було тимчасово призупинено. Після проведення профілактичних заходів (промивки та дезінфекції водорозбірних колонок) користування ними було відновлено.
Шоу Ахат
Усі поціновувачі таланту відомої співачки й скрипальки Асії Ахат (і в першу чергу ті, хто живе у Києві) можуть порадіти: 28 серпня вони матимуть нагоду побачити й почути свого кумира, до того ж абсолютно безкоштовно. Доброчинне шоу Ахат, яке пройде на майдані Незалежності, фінансуватиме приватне підприємство «АБ Креатив». Відповідне розпорядження з метою підтримки українського естрадного мистецтва і талановитих виконавців підписав київський міський голова Олександр Омельченко.
Поховання по другому колу
Києву не вистачає не тільки місця під житлову забудову, а й місця для поховання померлих. Усього столиці належить 29 кладовищ, і з них тільки два (Північне та Південне) відкриті, ще 20 — напівзакриті, тобто там ховають учасників бойових дій, інвалідів війни, ліквідаторів аварії на ЧАЕС тощо. Решта донедавна були закритими, але у зв'язку із закінченням кладовищного періоду (санітарного терміну, протягом якого тіла померлих розкладаються та мінералізуються) п'ять із них — Куренівське, Шулявське, Солом'янське та Позняківське — відкриті для повторного поховання (тобто з дозволу родичів похованої людини до могили можна опустити ще одну труну). Як повідомляє прес-служба КМДА, таке розпорядження підписав мер Олександр Омельченко. «Розвантажити» крематорії, які останнім часом приймають ледь не половину померлих киян, має і друга черга Південного кладовища, яка відкриється 2007 року.