Закордон допоможе нам наситити ринок товарами широкого вжитку. Принаймні такий висновок напрошується з рейтингового дослідження американської консалтингової компанії «Ей.Те. Керне». З нього випливає, що Україна ввійшла до трійки країн світу з найкращими передумовами для інвестицій міжнародних торгових концернів. У цьому наша країна поступилася лише Індії та Росії. Торік наша країна посіла за цим показником лише одинадцяте місце, повідомила «Німецька хвиля». Американські експерти пояснюють такі зміни величезними темпами зростання валового внутрішнього продукту, а також особливостями українського ринку (напевне, вони при цьому скористалися цифрами, які навела Прем'єр, звітуючи про роботу за півроку). Серед переваг України експерти називають бум на ринку роздрібної торгівлі, стабільну економіку і близькість до Європейського Союзу. До недоліків зараховують нерозвинену інфраструктуру і обмежену купівельну спроможність українців. Але в довгій перспективі плюси переважають над мінусами, тому західним компаніям слід закріпитися на українському ринку, наголошує «Ей.Те.Керне».
Це приємна новина на тлі інших відгуків про стан української економіки. Американські експерти роблять ставку на такий фактор, як перспектива, отже, довіряють словам глави держави. Нагадаємо, Віктор Ющенко під час зустрічі з представниками ділових кіл США запевнив: «Влада буде вашим партнером». Крім того, не раз перед бізнес-аудиторією Президент наголошував, що Україна ставить перед собою завдання отримати в поточному році статус країни з ринковою економікою та набути членства у СОТ. Про таку рішучу налаштованість свідчить прийняття парламентом низки відповідних законів, зокрема щодо зниження митних тарифів.Щоправда, останнім часом з Вашингтона надходять суперечливі повідомлення про ставлення офіційних кіл до того, чи повинна Україна мати згаданий статус. Тож не виключено, що керівництву української держави просто пропонують трохи «поторгуватися» за надання цього статусу.
Утім мало кого з інвесторів може залишити байдужим обіцянка, яку дав Президент, перебуваючи недавно з візитом у Австрії, щодо земельного питання. Віктор Ющенко, за його словами, має намір підписати два укази, які дозволять закордонному і вітчизняному інвестору придбати ділянку за прозорою процедурою, що виключало б корупцію і махінації. З наступного року глава держави планує передати на розгляд Верховної Ради відповідні законопроекти.Водночас варто зауважити, що, закликаючи інвесторів, Президент все-таки мав на увазі капіталізацію таких ринків, як енергопостачання, газовий та нафтовий транзит, транзит електроенергії, високі технології та агропромисловий комплекс, а не ринок роздрібної торгівлі.