У неділю на своїй віллі поблизу села Фокон, в околицях міста Авіньйон, на південному сході Франції помер за не з'ясованих обставин колишній голова Європейського центрального банку, 70-річний голландець Вім Дуйсенберг. Тіло померлого знайшла опівдні в басейні біля вілли його дружина Грета і відразу ж повідомила про трагічний випадок місцеву жандармерію. Прибулим лікарям залишилося лише констатувати смерть. Поліція висловлює припущення, що причиною смерті могли бути або серцевий приступ, або невдале падіння до басейну.
Народжений 9 липня 1935 року в голландському місті Хееренвеен Вім Дуйсенберг був відомий у фахових колах як досвідчений економіст, а ближчому оточенню — як симпатичний чоловік, який вражав своєю життєвою енергією. А всім мешканцям ЄС він відомий передусім як «батько євро», оскільки саме він розробляв концепцію спільної європейської валюти та запровадив її в життя. Прем'єр-міністр Франції Домінік де Вільпен висловив глибокий сум з приводу смерті людини, яка «відіграла ключову роль у впровадженні єдиної європейської валюти та гарантуванні стабільності євро».
* * *
Учора вранці державне телебачення Саудівської Аравії перервало свої програми і повідомило про смерть голови династії Саудів короля Фахда, який правив цією найбагатшою країною арабського світу з 1982 року. Одночасно телебачення повідомило, що новим королем став спадкоємець престолу крон-принц Абдаллах, а новим крон-принцем оголошено принца Султана, який наразі займає посаду міністра оборони.
Дата народження короля Фахда бен Абдель Азіза точно не встановлена. Західні фахівці вважають, що на день смерті йому було від 82 до 84 років. Десять років тому він переніс інсульт, і відтоді віжки державного правління фактично перейшли до його брата Абдаллаха, який тепер уже став повноцінним правителем багатої на нафтові родовища країни.
Король Фахд увійде в історію з двох причин: по-перше, він підняв матеріальне благополуччя своїх громадян до небаченого в арабському світі рівня, по-друге, він першим з арабських лідерів став близьким союзником Сполучених Штатів. За це його ненавиділи ісламські екстремісти, за це США пробачали йому багато гріхів, зокрема і в царині прав людини. Втім він не лише створив у своїй країні модерну економіку, а й поступово впроваджував соціальні реформи, зокрема і в щодо надання жінкам права голосу.
Агенція «Ассошіейтед Пресс» повідомила, що король Фахд помер учора о 2.30 ночі за місцевим часом, але інформаційний телеканал Сі-Ен-Ен довідався зі своїх джерел, що найвпливовіший монарх арабського світу помер у шпиталі Ер-Ріяда ще в суботу, а його похорони відбудуться сьогодні о 8-й ранку за місцевим часом у столиці.