Розповсюджене учора Міністерством охорони здоров'я України офіційне повідомлення ще більше відбило бажання їхати на відпочинок до Криму. Як ідеться у повідомленні МОЗ, упродовж нинішнього курортного сезону 13 громадян отримали травми, вколовшись використаними шприцами, викинутими на пляжі. Яка категорія людей робить на пляжах відповідні ін'єкції і яку «начинку» може мати такий шприц — неважко здогадатися. В усіх вищезгаданих випадках травмування шприци були перевірені на наявність антитіл до ВІЛ-інфекції. За інформацією Кримського республіканського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, у шести з них були знайдені антитіла до ВІЛ. Усім уколотим цими шприцами надана необхідна допомога, зроблена профілактика антиретровірусними препаратами.
Однак інформація, погодьтеся, шокує. Адже жодної гарантії, що наступною жертвою шприца, заритого у пісок, не станете ви самі — немає. Втім перестрахуватися варто: намагайтеся не ходити босими, а загоряти намагайтеся на топчані, а не на простеленому на піску рушнику.
Власне, на цивілізованому пляжі такого й не повинно бути. Однак проблема в тому, повідомляє прес-служба МОЗу, що кримські пляжі прибирають невчасно або не прибираються зовсім, а пункти обміну шприців не наближені до зон відпочинку.
Тому міністр охорони здоров'я Микола Поліщук дав доручення Держсанепідемслужбі терміново здійснити перевірки всіх пляжів незалежно від відомчої належності, звернувши увагу на режим прибирання, а також зобов'язати власників встановити режим прибирання пляжів з 5.00 ранку. За наслідками перевірок міністр наказав заборонити функціонування пляжів, які не відповідають вимогам, у тому числі якщо вони не прибираються. Також на всіх пляжах буде встановлено попереджувальні написи щодо того, як уникнути травмування гострими предметами, та про заклади охорони здоров'я, до яких можна звернутися у випадку, якщо таке, не дай Боже, сталося, а вже там нададуть спеціалізовану медичну допомогу.