Українським миротворцям у Іраку незабаром створять ще кращі умови для служби: такий собі військовий «супермаркет» відкриють у базовому таборі наших військових у місті Аль-Кут найближчим часом. Переговори щодо розміщення крамниці вже провели представник мережі військових магазинів «РХ» (рost exchange) Рік Харфам та офіцер відділу логістики 5-ї окремої механізованої бригади майор Ігор Баранов. Рік Харфам уважно вивчив потребу українських військових у кількості та асортименті товарів, які мають бути у військовому магазині, та місце, де запропоновано його розташувати. Відтак вирішено, що, поки триватиме ремонт капітального приміщення для «РХ», товари продаватимуть просто з контейнерів, які завезуть вже цього тижня.
Як пояснив «УМ» начальник прес-служби Міністерства оборони України Костянтин Хівренко, такі магазини, як правило, існують на всіх базових таборах миротворців. І українська база — не виняток. Щоправда, «затарюватися» нашим хлопцям у американській крамниці таки доведеться за долари, і навряд чи зустрінуть вони на полицях якийсь товар із рідного краю. Іноді в магазинах такого штибу продають товари виробництва Росії, проте, як правило, американці закуповують європейські вироби. До речі, магазин, що планують відкрити для наших хлопців, за асортиментом нічим не поступатиметься справжньому супермаркету. Тут продаватимуть усе: від мила, станків для гоління, одеколонів та шампуню (що найбільше і купують миротворці) до радіоприймачів та телевізорів. У крамниці також можна буде придбати щось із форменного одягу — чоботи, кепки, — а також ліхтарі, батарейки. Продаватимуть і продукти харчування — шоколад, цукерки, морозиво. Ось тільки справжнього пивка нашим хлопцям можна буде попити лише після повернення на батьківщину — в магазині торгуватимуть лише безалкогольним. Це щонайбільше.
Відкриття такої крамниці, безперечно, покращить умови перебування українських миротворців у Іраку. Раніше для того, щоб придбати мило, зубну пасту та інші дрібниці, необхідно було замовляти предмети повсякденного попиту групам конвоювання, які під час багатокілометрових маршів бувають на інших військових базах, і мають можливість заходити в місцеві військові магазини.