Такий розвиток подій не виключає міністр промисловості й енергетики Росії Віктор Христенко, котрий відверто висловив невдоволення «особливою позицією» України щодо підписання пакету документів про формування ЄЕП.
Цю заяву Христенко зробив перед початком учорашнього засідання (22-го за рахунком) Групи високого рівня з формування ЄЕП. Це остання нарада Групи перед зустріччю чотирьох президентів країн-учасниць ЄЕП.
Результатом засідання, як планувала Росія, мало стати підписання вищезгаданого пакету, куди увійшли 93 проекти угод. Однак, за словами керівника російського Мінпрому, якщо між Росією, Білоруссю та Казахстаном вдалося без проблем узгодити увесь пакет, то з Україною — лише половину із документів. Міністр додав, що будь-яка спроба трансформації документів призведе до втрати їх якості. Тому Христенко адресував через пресу свої побажання Україні: «Або ви підписуєтеся під пакетом (одразу 93 угоди. — Ред.), або під частиною пакета, але він не буде для вас працювати доти, доки ви не визрієте до підписання усього пакету».
Відповідно Христенко прогнозує формат ЄЕПу на першому етапі у складі лише трьох країн — Росії, Білорусі і Казахстану. Згадавши, що у засіданнi Групи високого рівня як спостерігачi беруть участь представники Узбекистану, міністр спровокував питання про можливість входження цієї країни замість України в ЄЕП. «Може бути», — відповів він.
Наразі коментарі з приводу заяви російського міністра «УМ» отримати в Міністерстві закордонних справ України не вдалося. В прес-службі повідомили, що коментуватимуть питання ЄЕП після закінчення вищезгаданого засідання. Коли здавався номер до друку, воно ще тривало. Натомість МЗС оприлюднило заяву, приурочену нараді у Мінську. Там наголошується, що співробітництво України в рамках ЄЕП повинно відповідати стратегічному курсу нашої країни на європейську та євроатлантичну інтеграцію та не перешкоджати самостійному вступу України до Світової організації торгівлі.