Єдина втіха, що пік хазяйнування в Україні спеки припаде на вихідні дні, коли можна буде рятуватися біля води, або на дачі, а не знемагати в робочому кабінеті. Адже у суботу та неділю буде місцями до 35—38о (вночі 17—22о). У суботу опадів не очікується, лише в неділю у західних областях місцями пройдуть короткочасні дощі, грози, вдень подекуди прогнозуються шквали до 15—20 м/с.
Викликана така спека, як зазначають метеорологи, вторгненням субтропічного повітря з Африки. Добре хоч, що небо, зокрема над Києвом, не є бездоганно чистим, а повітря сухим — хмарки та дощі трохи допомагають нам справлятися із сонцем.
Україну так розпікатиме недовго. Уже 1—2 серпня в західних, північних, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Одеській областях денна температура знизиться до 21—27о (в західних областях і нічної до 12—17о). Також пройдуть дощі, грози, подекуди град, шквали 17—22 м/с.
Тим часом міністр охорони здоров'я Микола Поліщук звернувся до українців з проханням берегти здоров'я у ці спекотні дні. Як повідомляє прес-служба МОЗ, нехарактерна для нашого регіону задуха, безумовно, негативно впливатиме на стан здоров'я усіх людей, однак особливо літніх, тих, хто страждає серцево-судинними та легеневими захворюваннями, дітей. «У спекотний день час від часу спокуса вабить охолодитись під струменем зимної води, напитись холодного, зануритись на тривалий час у ставок, басейн чи бурхливу ріку, а ще гірше — туди сховати від спеки дітей. Прошу вас — не піддавайтесь необдуманим бажанням під запалом сонця. Сонячний і тепловий удар — супутники спеки, хоча тепловий удар можна отримати і в приміщенні з поганою вентиляцією, — зазначає міністр. — З метою збереження належного водного балансу необхідно випивати за добу не менш ніж 3 літри рідини, найкраще «воду зі соком лимона або квас (від солодкої води може підвищитись артеріальний тиск, від мінеральної газованої — виникнути подразнення слизової оболонки шлунка). Холодне пиво вживати не бажано — воно збільшує навантаження на серце. Вживання міцніших алкогольних напоїв у спеку категорично протипоказано. А отже — варто відмовитись від масових святкувань».
Обмежити перебування на сонці бажано і тим, хто вживає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо. Не слід зловживати сонячними ваннами. На ніч рекомендовано пити відвар м'яти — він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом. Добрий порятунок у спеку — кондиціонер, якщо ж його немає, як один з варіантів «завісьте вікна мокрими простирадлами».