Страшна автокатастрофа на Львівщині забрала життя десятьох людей. Серед загиблих — троє дітей віком 10—12 років (одна дитина мала польське громадянство). У четвер близько о пів на дев'яту вечора вантажний автомобіль КамАЗ з причепом протаранив приватну «маршрутку»-мікроавтобус, практично її розчавивши. Трагедія сталася на трасі Львів—Шегині поблизу села Гостинцеве Мостиського району.
Як повідомили у львівській обласній Державтоінспекції (а вона все ще виконує свої обов'язки), чотири особи загинули на місці, шестеро померли від отриманих травм дорогою до лікарні. Їхні тіла станом на обід учорашнього дня залишалися неопізнаними.
Ще одного пасажира «маршрутки», який перебував у важкому стані в реанімації Мостиської центральної районної лікарні, також не впізнали. За неперевіреною інформацією, серед загиблих у катастрофі були жінка і двоє дітей чергового лікаря Мостиської лікарні, яка в першу чергу прийняла постраждалих. Водій КамАЗа (він виявився громадянином Польщі) також у важкому стані — в реанімаційному відділенні Мостиської ЦРЛ.
За попередньою версією, 38-річний водій «КамАЗа», здійснюючи обгін, виїхав на зустрічну смугу і зіткнувся з мікроавтобусом. За даними Мінтрансу, водій маршрутки, який мав 15-річний стаж роботи, намагався уникнути зіткнення. Не вдалося.
Однією з причин такої великої кількості жертв називають також і те, що маршрутне таксі було переобладнане з вантажного мікроавтобуса на мікроавтобус для перевезення пасажирів. Таких переобладнаних «маршруток» у Львівській області — переважна більшість, і далеко не всі вони відповідають необхідним технічним вимогам.
Через трагедію на вихідні в Мостиськах відмінять усі розважальні заходи. Сім'ї загиблих отримають по 8,5 тисячі гривень за кожного загиблого в аварії від страховика автоперевізника (ним є компанія «Інпро»). Ще по 2 тисячі гривень виплатить обласна влада з резервного фонду бюджету Львівщини. А Головне облуправління охорони здоров'я Львівщини має забезпечити належне лікування та медикаментозне забезпечення всіх постраждалих.
А ТИМ ЧАСОМ...
Ліцензійна комісія Мінтрансу, починаючи з 11 травня, анулювала 97 ліцензій на пасажирські перевезення, у тому числі 31 ліцензію — у перевізників, які скоїли дорожньо-транспортні пригоди з тяжкими наслідками. Прикметно, що за весь минулий рік було анульовано лише 73 ліцензії. За 2,5 місяця на третину більше автоперевізників втратили ліцензії, ніж за весь минулий рік, повідомляє прес-служба Мінтрансу.