Виділивши нову порцію фінансової допомоги для нашої країни, у адміністрації президента США планують найвагомішу її частину скерувати на розвиток східних та південних регіонів України, які ставляться до політики й реформ новообраної влади з найбільшою недовірою. А перемога на майбутніх парламентських виборах українських провладних сил Штатам вельми вигідна, оскільки діяльністю нової влади, зокрема щодо співпраці зі США, у Вашингтоні задоволені. Про це йшлося на позавчорашніх слуханнях у конгресі США, присвячених підсумкам розвитку України після помаранчевої революції.
Як повідомляє «Німецька хвиля», Конгрес задовольнив прохання адміністрації Буша про виділення Україні у поточному році додаткових 60 мільйонів доларів. Отож разом iз попередніми дотаціями на 2005 рік від Сполучених Штатів ми отримаємо майже 140 мільйонів. Нагадаємо також, що минулого тижня американський Сенат уже затвердив суму для допомоги Україні у розвитку демократії та проведення економічних реформ на 2006 рік у розмірі 92 млн.дол. Це найбільша дотація з боку США з-поміж інших країн пострадянського простору.
«Президент Ющенко рішуче трансформував міжнародний імідж України і спрямував відносини зі США і Європою на новий шлях», — цитують виступ на засіданні Конгресу заступника держсекретаря США з країн Європи Деніела Фріда «Новини-України». Він зазначив, що глава української держави також зумів домогтися значних успіхів усередині країни, зокрема, щодо відстоювання прав людини, свободи слова, у системі судочинства, а роботу уряду він назвав більш відкритою та прозорою. Фрід повідомив, що Штати включать Україну в так званий «фонд коаліційної солідарності» і надалі її підтримуватимуть.
Однак iз боку Держдепартаменту США прозвучала і критика, яка стосувалося не так діяльності Перзидента Ющенка, як практично незалежної від нього Прем'єра Юлії Тимошенко. Як передає Бі-Бі-Сі, Деніел Фрід застеріг, що окремі факти адміністративного втручання українського уряду в економіку можуть викликати інфляційні процеси. На його думку, за півроку діяльності Кабмін України не продемонстрував цілковитої відданості ключовим ринковим реформам.