Меморандум «Схід-Захід»

Меморандум «Схід-Захід»

Цього меморандуму чекали. Про майбутній шлях блакитного палива з далеких перських долин українські політики говорили кожного разу, коли дотискало бажання негайно позбутися енергетичної залежності від «старшого брата». Нагадаємо, раніше йшлося про три маршрути прокладання газотранспортної магістралі: морем — по дну або над водою, а також суходолом, причому довелося б перетинати російську територію. Принаймні Президент Віктор Ющенко ще в лютому зустрівся зі спеціальним представником президента Ірану з питань Каспійського моря і країн СНД Мехді Сафарі й обговорив із ним питання будівництва газопроводу з Ірану через територію України до Європи. Тоді передбачалося, що газопровід пройде з Ірану територією Вірменії, Грузії, Росії та України і до кінця 2006 року спорудять його першу ділянку — до Вірменії.

Досвід апартеїду — шахтарям Луганщини

Досвід апартеїду — шахтарям Луганщини

З поновленням Міністерства вугільної промисловості різні групи на Донбасі пов'язують різні сподівання. Наприклад, голова Луганської обласної держадміністрації Олексій Данилов очікує, що з його допомогою в опікуваному ним регіоні почнуть відновлювати закриті під час кучмівської «реструктуризації» шахти. Адже, за його словами, «усі шахти в нас були закриті безпідставно — на багатьох є запаси в десятки мільйонів тонн». Цей факт, до речі, зафіксовано навіть у постанові уряду Павла Лазаренка, який саме й розпочинав системне знищення вітчизняної вугільної галузі. Але справа в іншому, як вважає обласний голова, а саме — що після того, як ціна одного бареля нафти перевищує 50 доларів, відносна рентабельність вугілля збільшується відсотків на тридцять. А відповідно, зростає й зацікавленість бізнесу у вугільній промисловості.

На шляху до прозорості

На шляху до прозорості

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

На минулому тижні Міністерство палива та енергетики створило громадську колегію. Судячи зі слів керівника міністерства Івана Плачкова, він має намір разом з цим новоутвореним органом побороти чимало негараздів, починаючи із заплутаності у майнових правах і закінчуючи реорганізацією галузі. Таким чином на новостворену громадську колегію лягає місія служити своєрідним рупором у діяльності Мінпаливенерго. Принаймні зрозуміло одне: новостворена колегія — це позитивний крок до прозорості роботи відомства, яка досі була досить закритою для громадськості. А от ефективність роботи цієї колегії тепер залежить від тієї ж громадськості — стверджує Іван Полтавець, провідний експерт Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і член громадської колегії.

Всі статті рубрики