Україна залишилася без своїх послів у Німеччині та Лівані. Відповідні укази про звільнення Сергія Фареника та Валерія Рилача розміщені на офіційному сайті Президента України і датовані 26 липня. Ні в прес-службі МЗС, ні в Секретаріаті Президента не змогли для «УМ» детальніше розповісти про причини відкликання послів. Нагадаємо, що Фареник виконував дипломатичну місію у Берліні з листопада 2003 року, а Рилач у Бейруті — з лютого 2002-го.
Також прес-служба МЗС повідомила про звільнення Михайла Рєзніка з посади посла України в США.
Що стосується Сергія Фареника, то тут все більш-менш зрозуміло. Адже Генпрокуратура кілька тижнів тому звинуватила його у фальсифікації документів у 2002—2004 роках, коли він керував корпорацією «УкрАзіяБуд». Загалом Фареник разом iз президентом державної корпорації «Укртрансбуд» Олексієм Гвоздем, згідно з обвинуваченням, завдав державі збитків на суму 60 млн. гривень. Під час слідства екс-послу заборонили залишати територію України, хоча сам він повністю відкидає свою вину.
Що стосується заміни інших керівників амбасад, то, мабуть, це ознаки запланованої керівництвом України масової ротації наших дипломатів, пов'язаної із зміною влади, тобто, щоб і за кордоном не залишилося згадки про «кучмівський режим». Як розповів у інтерв'ю газеті «День» глава українського МЗС Борис Тарасюк, зараз серед пріоритетів вищого керівництва країни є забезпечити, «щоб нова влада не втратила у зовнішньополітичних контактах». «Ми відразу відкликали тих послів, які себе дискредитували попередньою діяльністю. Але зміна посольського складу потребує часу: для запиту на агреман, отримання агреману... Тому ми вирішили: нехай посли, які мають досвід, працюють, поки не прийде черга ротації», — каже міністр. Особливу увагу під час ротації у міністерстві звертатимуть на тих послів, призначення яких за часів Кучми були не кар'єрними, а політичними. За словами Тарасюка, Президент уже рішення стосовно цих послів прийняв і процес «заміни політичних призначень триває». Загалом повний пакет із ротації послів уже готовий, але Тарасюк відмовився називати ті країни, звідки послів було відкликано в першу чергу.