Неспокій продовжує панувати у столиці Об'єднаного Королівства. Чи не щогодини до лондонської поліції надходять дзвінки про підозрілих людей та підозрілі предмети у метро й на вулицях міста. Миттєве реагування на такі сигнали призводить до затримки руху метрополітену або закриття деяких його ліній. Або ж навіть до убивств. Як повідомляла «УМ», у п'ятницю місцева поліція на очах у великої кількості осіб у метро п'ятьма пострілами розстріляла чоловіка, у якому запідозрила терориста-смертника. Однак, як потім з'ясувалося, цей інцидент став наслідком своєрідної параної, яка охопила традиційно спокійний Лондон і наводить підозру чи не на кожну особу, котра заходить у метро.
27-семирічний громадянин Бразилії Жан-Чарльз де Менезес проживав у Лондоні три роки і працював електриком. Минулої п'ятниці вранці він поспішав на роботу. Чомусь поліція звернула на цього хлопця особливу увагу і почала переслідувати ще у районі, де проживав бразилець. Очевидно, Жан-Чарльз помітив, що за ним стежать, і почав утікати. Це і змусило поліцію подумати, що підозрюваний є дійсно терористом. Його наздогнали вже у метро, де і вбили. Чому втікав цей хлопець, достеменно не відомо. Британські ЗМІ припускають, що у нього могли бути проблеми з імміграційним статусом.
Міністр закордонних справ Бразилії уже пребуває в Лондоні й вимагає пояснень. Керівництво лондонської поліції публiчно вибачилося перед сім'єю убитого бразильця, але родина хлопця каже, що їм вибачень замало. Триває службове розслідування інциденту. Зауважимо, що поліцейські Лондона і надалі мають дозвіл стріляти без попередження в особу, якщо вона, на їхнє переконання, є терористом. Тому важко говорити, чи можливо надалі уникнути таких трагедій. Адже населення та власті Лондона вельми «накручені» і їх просто переслідує привид тероризму.
Так, у минулу суботу знову було оголошено тривогу на одній зі станцій метро — станцію вмить оточили, потяги зупинили. Адже пасажирам здалося, що десь пахне горілим, і вони почали бити на сполох. На щастя, підозри не підтвердилася. Однак такий полохливий настрій британців ще не означає, що терористи змогли частково досягнути своєї цілі — залякати «до смерті» мирне населення, щоб воно в результаті вимагало від свого уряду вивести війська з Іраку. Швидше, теракти ще більше злять європейців і вони ще з більшим бажанням прагнуть, щоб влада навела на Близькому Сході порядки. При цьому в Лондоні навіть з'явилися футболки з провокуючим написом: «Усе ще не страшно!».