Хвиля терористичних актів, яка охопила кілька країн світу, в тому числі й наших сусідів, змусила українців серйозно замислитися над власною безпекою — хтозна, яка точка на карті стане черговою мішенню для ісламістських організацій. Не забувайте — українські вояки досі залишаються в Іраку, а це значить, що наша держава теж може потрапити до «чорного списку» терористів. Тому керівництво столичного метрополітену збирається провести антитерористичні навчання, наближені до реальних подій.
Як повідомив у бесіді з журналістами директор КП «Київський метрополітен» Микола Шавловський, антитерористичну профілактику метрополітенівці проведуть разом зі Службою безпеки і міліцією. Але репетицію із захопленням заручників, знешкодженням вибухівки і затримкою терористів кияни не побачать — вона пройде вночі, щоб не сіяти паніки серед пасажирів, і без того стривожених подіями за кордоном. Утім ці заходи не будуть чимось абсолютно новим для столичного метро. Як розповів «УМ» начальник прес-служби підприємства Олександр Суботін, для персоналу «підземки» регулярно проводяться планові навчання — кожен працівник на кожній станції має знати, що робити у випадку пожежі чи аварії локомотиву, відімкнення електроенергії чи появи злочинця.
Минулої п'ятниці Микола Шавловський також заявив, що його підприємство, можливо, буде страхувати життя своїх пасажирів — про всяк випадок. Але поки що незрозуміло, яким же чином метрополітен це робитиме і чи робитиме взагалі. Начальник столичної «підземки» стверджує, що його підприємство і так працює у збиток, беручи за проїзд 50 копійок, тоді як собівартість перевезення одного пасажира становить 1 гривню 27 копійок. Звідки ж тоді метрополітен братиме кошти, щоб у випадку нещастя пасажир зміг отримати грошову компенсацію? Можливо, за рахунок певної суми, внесеної до тарифу за проїзд?