Квартирне питання
Генеральний план розвитку Києва до 2020 року передбачає забудову приміських районів — Ходосівки, Вишгорода, Гатного та району аеродрому «Чайка». Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», генеральним планом Києва не передбачено значного розширення меж міста в зв'язку з тим, що не очікується значного приросту населення. На думку авторів Генерального плану, до 2010 року населення Києва становитиме близько 2,641 мільйона осіб, до 2020 року — 2,65 мільйона. Водночас у Генеральному плані закладене постійне збільшення норм житлоплощі до 25 квадратних метрів на одну людину до 2012 року і 35 квадратних метрів — до 2050 року. І все одно середній розмір одного приміщення в Києві в 1,2-1,6 раза менший, ніж у Європі. Генплан Києва також передбачає, що до 2020 року житловий фонд Києва зросте до 70 мільйонів квадратних метрів і зміниться його структура: виросте частка котеджної забудови, збільшиться будівництво малоповерхових житлових будинків, а частка багатоповерхового будівництва знизиться з 91% до 55%.
Тим часом спеціалісти із нерухомості прогнозують чергове подорожчання житла, пов'язане зі зниженням відсоткових ставок по іпотечних кредитах. Усе дуже просто: відсоток на житло в кредит стає меншим, житло стає більш доступним, і попит на нього різко зростає. Ціни на житло, природно, теж не відставатимуть, тому до кінця року вони можуть зрости більш ніж на чверть.
Зелень у місті
Сьогодні на одного мешканця Києва припадає 21 квадратний метр зелених насаджень, але вже найближчим часом ця площа має збільшитись до 26 квадратних метрів. Принаймні це передбачає «Програма комплексного розвитку зеленої зони Києва до 2010 року та концепції формування зелених насаджень у центральній частині міста», яку на черговому засіданні затвердила Київрада. За словами депутата Київради, голови постійної комісії Київради з питань екологічної безпеки Даніеля Карабаєва, інші європейські міста мають значно меншу площу зелених насаджень у розрахунку на одного мешканця. Так, наприклад, Санкт-Петербург — 18 квадратних метрів, Москва — 14, Лондон — 12, Берлін — 9 тощо. Крім розширення зеленої зони Києва, програма передбачає створення буферних парків та інфраструктури, яка дасть змогу киянам відпочивати і мати високу якість життя. Тільки як це узгодити з будівництвом багатоповерхівок у зелених зонах, ось у чому питання.
Виноградники у місті
У Голосіївському районі Києва з'являться виноградники. Землі під них виділила Київська міська рада, згідно з рішенням якої, сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю агрокомбінат «Хотівський» отримало земельну ділянку площею 4,8 гектара в довгострокову оренду на 25 років.
Тротуари з пляшок
Тротуарну плитку в Києві робитимуть iз пластикових пляшок. Це один iз варіантів переробки пластикових відходів, які розробляє управління комунального господарства Києва. Така плитка виходить набагато міцнішою та ще й дозволяє утилізувати використані пляшки, які потрапляють на смітник. Щоправда, головною проблемою залишається саме збирання та відокремлення потрібного матеріалу від решти відходів: підприємства можуть отримати пляшки або зі сміттєсортувальної станції, або ж із пунктів прийому вторинної сировини від населення. Втім у пунктах пропонують настільки маленький тариф за здані пляшки, що їм це не вигідно. Програма утилізації використаного одноразового посуду, ПЕТ-пляшок, пакетів, целофану в столиці вже працює. Свого часу її ввели за європейським зразком.