Чому останнім часом кияни чують так багато нарікань на якість міських пляжів від різних служб? Із цим запитанням ми звернулися до людини, яка курує величезний масив прибережних місць відпочинку. Як розповів «УМ» начальник комунального підприємства «Плесо» Микола Щепець, київські пляжі не просто відповідають усім без винятку санітарним та іншим нормам, а й за інфраструктурою кращі за дорогі заморські: «Тут, звичайно, ніколи не буде білосніжного піску, морської солоної води, але розміщення громадських туалетів, роздягалень, медичних пунктів у нас набагато краще, ніж, скажімо, на Майорці. Я був за кордоном і знаю, що кажу».
Щодо якості медичної служби на пляжах, пан Щепець зауважив, що до нього здебільшого йдуть працювати висококваліфіковані спеціалісти: працівники «швидкої» та пенсіонери з величезним досвідом роботи. Щоправда, штат медсестер укомплектований десь на 90 відсотків від потреби, але це не є критичною ситуацією. На сьогоднішній день «пляжні» медики надали першу допомогу вже трьом тисячам відпочивальників, причому найбільше люди скаржилися на серцево-судинні захворювання: «Раніше, десь років 10 тому, майже 70 відсотків усіх випадків були пов'язані з травмами, тепер же травматизм на пляжах складає не більше 25 відсотків. Часто звертаються по допомогу люди з перегріванням, переохолодженням, алкогольним сп'янінням, укусами комах, алергією на рослини і навіть із гінекологічними проблемами. На щастя, медикаментами наша служба забезпечена на всі 100 відсотків, маємо сучасну техніку, завдяки якій тільки цього року реанімували п'ятьох постраждалих після клінічної смерті».
Щодо рятувальників, які стежать за порядком на воді, то Микола Щепець зізнався: їх таки не вистачає, незважаючи на невисокі вимоги до претендентів на місце . Причина — невисока зарплата, якою важко спокусити навіть студента... А оскільки на безриб'ї і рак риба, «Плесо» запрошує молодих сильних хлопців, які хоча б плавати уміли, а пірнати їх навчать на місці. До рятувальників Малібу далеко...