Узимку «УМ» писала, що у північній частині Гідропарку з боку Венеціанської затоки (неподалік від ресторану «Млин») має з'явитися нова «родзинка» столиці — макетний комплекс «Київ у мініатюрі». Куратор проекту, провідний фахівець дирекції «Інпредбуд» ГДІП Антоніна Вінтушева стверджувала, що вже навесні цього року в Гідропарку «виростуть» точні копії реальних будівель та пам'ятників, тільки зменшених у 30 разів. Перед відвідувачами комплексу мали постати Михайлівський Золотоверхий собор, Андріївська церква, Києво-Печерська лавра, Софія Київська, Олександрівський костьол, Золоті ворота і ще ціла низка пам'яток, добре знаних в Україні та за кордоном. Звичайно, передбачалось, що не всі заплановані прикраси парку мініатюр з'являться в один день, але відвідувачі не змогли побачити навіть першої «порції» пластикових будиночків (готових для показу) ані 8 березня, ані 1 квітня чи 1 травня. Не відкрився парк і до приїзду гостей «Євробачення», хоча на той момент «в загашниках» архітектора Олексія Хохлова та дизайнера Ігоря Кролевця назбиралося достатньо робіт. Дзвіниці та собори припадали пилом у майстернях, оскільки ініціаторам створення «Києва у мініатюрі» ніяк не вдавалося отримати дозвіл на розміщення макетів на вподобаній ділянці. Деякі управління, які мають підписати документи, навідріз відмовляються це робити.
Скажімо, директор підприємства «Плесо» Микола Щепець виступає категорично проти появи у Гідропарку такого об'єкта: «Ви бачили, які макети хочуть встановити у Гідропарку? Одні культові споруди: храми, дзвіниці, собори...І все це — в зоні відпочинку, на фоні людей у плавках, які потягують пиво та грають у волейбол. Я вважаю це неприпустимим і не збираюсь підписувати дозвіл на розміщення цього неподобства».
А прес-секретар київського мера Олександра Омельченка Василь Метерчук вважає, що в цьому проекті взагалі немає ніякої логіки: «Не розумію, навіщо у Києві потрібний Київ у мініатюрі, коли й так можна все подивитися. Туристи можуть побачити всі ці будинки у повну величину, не витрачаючи на це багато часу, адже більшість визначних пам'яток розташовані в центрі міста, майже поруч, а не за 50 кілометрів одна від одної. Інша річ, якби тут встановили Одеський оперний театр, щось зі Львова, Ужгорода — і була б Україна у мініатюрі».
Утім деяким посадовцям створення «Києва в мініатюрі» здається чудовим шансом прикрасити місто та привернути на дніпровий берег більше туристів. Приміром, начальнику столичного управління культури і мистецтв Олександру Биструшкіну ця ідея припала до душі: «Це дуже вдалий проект, який, крім естетичного, має ще й пізнавальне значення — у парку можна буде відпочити, почути щось цікаве про київську минувшину. Такі парки є у багатьох містах світу, і туристи із задоволенням відвідують їх, так чому б і нам не зробити мініатюрне місто? Не бачу жодних перешкод».ч
Тим часом творці «маленької столиці» сушать голову над одним дуже важливим питанням: куди подіти готові макети, якщо проект «іграшкової столиці» так і не буде затверджений?