У метро слід бути дуже пильним щодо осіб, які одягнені не за погодою: адже під їхнім одягом може ховатися пояс шахіда. У випадку вибуху у вагоні потрібно негайно з мобільного телефону викликати пожежників, а потім строго виконувати їхні вказівки. Такими є одні з найактуальніших практичних порад щодо виживання в умовах реалій життя цивілізованих країн світу. А мешканцям та гостям Нью-Йорка доведеться звикати ще й до нових правил, які незабаром будуть уведені при вході у метро. Якщо сумка чи рюкзак пасажира завеликих розмірів, його обов'язково обшукають — чи немає там раптом чогось небезпечного. У Москві за всіма пасажирами метрополітену будуть стежити за допомогою відеокамер, які встановлять на станціях та у вагонах.
У Лондоні невід'ємним атрибутом у метрополітені в останні два дні стали собаки, які шукають вибухові пристрої. Адже обшуковувати всіх потенційних терористів, якими фактично стали чи не всі пасажири (оскільки пильна увага тепер приділяється всім), при вході немає можливості, бо пасажиропотік занадто великий. Учора у лондонському метро знову шукали вибухівку. Бо більшість британців ще напередоднi була упевнена, що в метро безпечно, коли раптом після обіду прогриміло кілька вибухів. Упевненість у відсутності загрози вибухів та, відповідно, шок від їх появи, попри усвідомлення англійцями небезпеки організації терактів у Лондоні через присутність їхніх військ на Близькому Сході, базувалася на тому, що практично ніхто не міг повірити, що лише за два тижні після трагедії в Лондоні, яка принесла 56 смертей, знову може повторитися те саме. Адже, по-перше, не всі вбачали логіку повторних вибухів за такий короткий термін, по-друге, очевидно, були великі надії на владу та силовиків, які після шоку двотижневої давності спрямують усі зусилля для недопущення подібного, по-третє, напередодні нових вибухів у деяких американських та британських виданнях з'явилося повідомлення про затримання в Пакистані організатора лондонських терактів.
На щастя, цього разу обійшлося без жертв, лише одна людина була поранена. Врятувало ситуацію те, що вибухівки, які були сховані у рюкзаках і встановлені на трьох станціях метро і в одному автобусі, були сконструйовані примітивніше, ніж ті, що вбили кілька десятків людей 7 липня. Тому спрацювали лише детонатори, а самі бомби не спрацювали. Відповідно, прем'єр-міністр Англії Тоні Блер заявив, що метою терористів цього разу було залякати людей. Хоча керівництво поліції таки вважає, що злочинці мали за ціль паралельно досягнути смертельних жертв. Адже, як потім з'ясувалося, в четвер у Лондоні мало відбутися значно більше вибухів — аж сім саморобних вибухових пристроїв, установлених у різних частинах міста, не спрацювали. Учора жодне з териростичних угруповань не взяло на себе за це відповідальність (минулого разу відповідальність взяла маловідома «Таємна організація джихаду Аль-Каїди в Європі»). Натомість трьох підозрюваних чоловіків у проведенні нових вибухів поліція відпустила за відсутністю доказів. Зауважмо, що цього разу підкидувачам вибухівки вдалося одразу втеки. А два тижні тому терористи-смертники загинули на місці, четвертий зник безвісти. Троє з них були громадянами Англії пакистанського походження.
Відповідно, британська поліція розслідує можливу причетність до організації терактів екстремістських мусульманських угруповань, які діють у Пакистані і пов'язані з «Аль-Каїдою». Однак високопоставлений пакистанський дипломат, посол цієї країни в ООН Мунір Акрам вважає «грубою помилкою» вказувати через теракти на Пакистан або на ще кого-небудь за межами Англії. Адже, на переконання дипломата, причина прогресування екстремізму лежить всередині британського суспільства, яке не здатне інтегрувати у себе мусульманську общину. Іншою причиною пакистанець називає політику Тоні Блера, яку той проводить на Близькому Сході. Водночас мусульманський проповідник, якому Британія надала політичний притулок, Омар Бакрі Мохаммед поклав відповідальність за теракти на англійців, які «не доклали достатніх зусиль, щоб завадити своєму уряду здійснювати злочини в Іраку та Афганістані». «Чому ви не дослухались мудрих слів Осами бен Ладена? Він пропонував угоду європейським країнам», — каже проповідник.
Учора вранці деякі інформагентства почали повідомляти, що Лондон повертається до нормального життя. Зокрема, рух метро на станціях, де позавчора пролунали вибухи, відновлено. Але навряд чи можна найближчим часом говорити про «нормальне життя», якщо ніхто з британців не знає, що може чекати їхнє місто наступного дня. «Місто страху», — так назвала свою статтю одна з найпопулярніших англійських газет, прогнозуючи, що теракти можуть будь-коли повторитися. Паралельно Лондон став містом неспокою. Так, учора пасажирів з метро знову евакуйовували. Адже саме там відбувалося переслідування, а потім вбивство британською поліцією чоловіка азіатської зовнішності. Його запідозрили у намірi підірвати бомбу. А за кілька годин на сполох був піднятий уже схід Лондона. Поліція отримала інформацію про закладення в мечеті бомби. На щастя, інформація не підтвердилася.