Ідея відкриття промислових парків, і не тільки вона, — те, що, очевидно, спонукало уряд до дальших кроків у цьому напрямі. Насамперед довелося критично переглянути всі закони і постанови Кабміну, які стосуються здійснення інноваційної політики. Виявилося, що ці документи «абсолютно», за словами Прем'єра Юлії Тимошенко, не спроможні вирішити проблему. А проте від цієї нормативної бази залежить конкурентоспроможність українських товарів і послуг на світових ринках. Заслухавши це питання на своєму позавчорашньому засіданні, уряд остаточно переконався, що галузева наука скніє без замовлень промисловиків і не пропонує інновацій на ринок. Тому було вирішено змінити «формат», в якому відбувається (поки що тільки на словах) процес поєднання науки з виробництвом. Як повідомила Юлія Тимошенко, буде зроблено перехід до такої системи впровадження інновацій, за якою працює весь світ. Уряд ініціює створення робочої групи, в якій задаватимуть тон, з одного боку, власники і менеджери промислових підприємств, з іншого — науковці, і чекає від них вироблення сучасної моделі інноваційної політики.
Приватизація як ще одна запасна «кишеня» для держбюджету, як і раніше, перебуває в центрі уваги державних мужів. Мабуть, зробивши попередні підрахунки щодо очікуваних надходжень від продажу першочергових об'єктів, в уряді залишилися незадоволеними. Певно, для підстраховки й вирішили скласти додатковий перелік таких об'єктів. Цього разу до нього таки увійшли раніше відставлений «Укртелеком», а саме — його 42-відсотковий пакет акцій, комбінат «Чисті метали» і ще три-чотири підприємства. Усі ці підприємства буде виставлено на відкритий аукціон. Прем'єр запевнила, що розроблений чіткий план-графік їхнього продажу робить доходи бюджету-2005 цілком прогнозованими. Юлія Тимошенко також підтвердила, що 24 жовтня має відбутися повторний продаж «Криворіжсталі», причому кількість потенційних покупців — лідерів галузі зі світовим ім'ям — продовжує зростати.
Аби зробити приватизацію привабливішою, уряд розробив законопроект, згідно з яким продаж об'єкта відбувається разом із земельною ділянкою, на якій він розташований. Проте, як із жалем повідомила Прем'єр, цей документ не встигли винести на голосування у Верховній Раді. Утім Кабміну до цього не звикати, тож він вирішив піти іншим шляхом. Поки парламентарії перебуватимуть на вакаціях, тут розробили низку урядових документів, які дозволяють врегулювати це питання, — до прийняття відповідного закону. Аналогічний обхідний маневр застосували й щодо інших законопроектів, які стосуються довгострокового кредитування житла. Пакет документів, над яким працюють в уряді, дозволяє розпочати формування доходної частини Державної іпотечної установи. Крім того, Прем'єр не залишила без відповіді продовольче питання. Нагадаємо, Верховна Рада не встигла прийняти відповідний законопроект, який би дозволив урядові врегульовувати ринки м'яса і цукру. Проте Юлія Тимошенко виявила наполегливість — і в стінах Кабміну з'явилася низка документів, які дають можливість хоча б частково працювати в цьому напрямі.
Робота Держмитслужби, про яку цими днями стільки говорили, також отримала оцінку в уряді. Хоча програма «Контрабанда, стоп!» і принесла до державної казни втричі більше доходів у вигляді митних платежів за імпорт та експорт, цього недостатньо. Уряд прийняв постанову про створення міжвідомчих мобільних груп, які перевірятимуть законність імпорту й експорту, контролюючи маршрути проходження цих товарів.