Як ми повідомляли раніше, 15 липня спецпідрозділ «Альфа» затримав директора фірми «Скорзонера», що є власником відомого на Прикарпатті туристичного гірськолижного комплексу «Буковель». Шість годин по тому, коли інцидент набув розголосу, його центральний фігурант Олександр Шевченко вийшов зі слідчого ізолятору і був на свободі. Днями власник «Буковелю» провів у Івано-Франківську прес-конференцію, на якій пояснив своє затримання тим, що він став на заваді деяким працівникам СБУ в легалізації їхніх незаконно отриманих земельних ділянок на території Поляницької сільської ради (йдеться про 40 гектарів земель, які, за генеральним планом, належать «Буковелю»).
Як передає УНІАН, пан Шевченко розповів, як його «брутально, із застосуванням кайданників і чорної маски» захопила в місцевому аеропорту група працівників спецпідрозділу «Альфа». За його словами, формальна причина арешту — кримінальна справа, яка тягнеться з 2001 року, за фактом контрабандного ввезення на територію України нерозмитненого автомобіля марки «Лексус». Керівник «Скорзонери» запевнив журналістів, що той автомобіль він придбав цілком законно, як доказ має відповідні документи. Він стверджує, що разом із його арештом заморозили всі фінансові рахунки фірми, що призупинило надходження інвестицій, і підготовка туркомплексу до зимового сезону опинилася під загрозою зриву.
На прес-конференції Олександр Шевченко підтвердив, що дійсно мав підписку про невиїзд, проте від слідства він не ухилявся й офіційних повісток на допити останнім часом не отримував. Тепер разом зі своїм адвокатом він ознайомлюється з матеріалами кримінальної справи, яка вже складається з вісьмох томів. Керівництво ТзОВ «Скорзонера» звернулось до голови Служби безпеки України Олександра Турчинова з проханням розібратися з питанням арешту директора комплексу.