Міський голова Львова Любомир Буняк знову «на ножах» із львівською пресою. Після звинувачень журналістів на його адресу після скнилівської трагедії наступним приводом для конфлікту став нещасний випадок, коли мешканець Львова Станіслав Шендрик підпалив себе, висловлюючи незгоду з продажем на аукціоні земельної ділянки, яку його родина обробляла майже півстоліття, і невдовзі помер. Відтак мер Буняк опинився в епіцентрі уваги мас-медіа та депутатів міськради, які вбачали зв'язок із загибеллю львів'янина та земельними аукціонами, які проводилися з імовірними порушеннями. Нарешті останню краплю олії у вогонь стосунків між журналістами та міським головою підлила позиція Любомира Буняка з приводу публікації у газеті «Високий замок» тексту пісні «Україна», яку виконує начебто гурт «Скрябін». Мера обурили слова стосовно держави: «Брудна і неохайна, гидка і зрадлива, бридка і згубна...»; «Нацики, герої, то — вона — Україна»; «Засрана культура, всі народи браття, то — моя країна, рідна ненька Україна».
Отож 17 жовтня міськвиконком прийняв звернення, в якому наголошує: «газета «Високий замок» дозволила собі поглумитися над кожним із нас, над кожним українцем, надрукувавши під рубрикою «Співаймо разом» бридкий опус — нікчемні слова пісні невідомого автора. Якщо свобода слова — це право обпльовувати рідну мову й рідну Батьківщину, глумитися над нами і видавати це творіння за вияв культури, то ми проти такої свободи і такої культури. Ми не сприймаємо відвертої брехні, наклепів, брудних інсинуацій та образ особистої і національної гідності, які постійно друкують у газеті «Високий замок». Надіємось, що в своїй переважній більшості не приймаєте цього і ви, шановні львів'яни. Закликаємо громадян ігнорувати газету «Високий замок», на сторінках якої поміщаються такі ганебні витвори». Міськвиконкому «дуже прикро, що «ВЗ» став рупором антиукраїнської пропаганди».
Такі «наїзди» міського голови не могли не зачепити редактора «Високого замку», голови обласної органiзацiї Спілки журналістів Степана Курпіля, який виступив у газеті з відповідною «передовицею», згадуючи, звідки прийшов на посаду міського голови Любомир Буняк і вказуючи на проблеми в господарстві міста, які влада повинна вирішувати, а не втручатися у творчий процес журналістів та співаків. Редактор вважає, що гнівна реакція Буняка — це здебільшого відповідь на критику, яку газета вміщує стосовно влади міста.
Цікаво, що лідер групи «Скрябін» Андрій Кузьменко каже: скандальна пісня дійсно була, але написали її ще 13 років тому, і тоді вона була актуальна. Хоча «Скрябін» її насправді не виконував і не виконує.
На захист міського голови виступив голова Конгресу української інтелігенції Львівщини Степан Павлюк, заявивши, що його організація готує позов до суду за вчинення наруги й осквернення національної гідності газетою.
А ось голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко закликав мера не боротися з газетами чи співаками, а довести свою любов до України на практиці повсякденною роботою на благо мешканців та економіки свого міста. На думку Томенка, можна по-різному оцінювати пісню, написану колись солістом гурту «Скрябін», однак абсолютно очевидним є те, що «не музиканти і не поети найбільше дискредитують Україну, а непрофесіональнiсть нинішньої влади, причому не лише київської, а й регіональної».
На останній сесії міський голова Львова заявив, що постійна критика на його адресу і є тим проявом свободи слова. З іншого боку, на його переконання, деякі газети подають неправдиву і образливу інформацію. Буняк навіть заявив, що доходять погрози вбити його. Але він на провокації не піддасться і вважає, що «писакам не вдасться змінити віру львів'ян у нашу українську владу».