Уперше Всесвітні ігри інвалідів з наслідками дитячого церебрального паралічу (ДЦП) пройшли в англійському Нотінгемі в 1989 році. Українці дебютували на таких Іграх лише в 1997 році, але відразу потрапили в коло лідерів. Певна проблема цього разу, коли наші спортсмени готувалися до третіх своїх Ігор ДЦП, полягала в місці проведення: виїзд делегації у містечко Нью-Лондон (штат Коннектикут, США) коштував задорого. Тому право представляти нашу країну одержали лише 30 спортсменів. Але як вони це зробили!
Навіть суха статистика — 46 нагород (34 золотих, 8 срібних, 4 бронзових) та шість світових рекордів у п'яти видах спорту — вражає. У неофіційному командному заліку українці стали першими серед 36 країн-учасниць. Загалом, на такий успіх очікували, адже у складі делегації були досвідчені призери Афінської паралімпіади: Олександр Дорошенко, Олександр Дрига, Оксана Кречуняк, Людмила Османова та чемпіон Європи і світу — футбольна збірна. Останні нікому не дали можливості хоча б програти з пристойним рахунком, розгромивши Іспанію (12:0), ПАР (13:1), Англію (7:0). У півфіналі наші футболісти обіграли іранців, а у фіналі — росіян з однаковим рахунком (3:0).
Утім, може, лише зовні ці успіхи виглядають як «легка прогулянка», а насправді за переможними результатами стоїть надзвичайна мужність і витримка. Віце-прем'єр із гуманітарних питань Микола Томенко, який також приїхав у аеропорт зустріти переможців, підкреслив, що вони здійснили подвійний подвиг — особистий і командний.
Пан Томенко разом зі «спортивним» міністром Юрієм Павленком висловив побажання, щоб якомога більше інвалідів одержали можливість реалізувати себе у спорті. Так, у паралімпійців є суто їхня унікальна база в Євпаторії, вона дуже допомогла гідно підготуватися до Всесвітніх ігор. Але хотілося, щоб подібних реабілітаційно-підготовчих центрів було більше в різних регіонах. А ще — дуже неприємно відмовляти спортсменам-інвалідам, адже, крім 30 героїв Нового Лондона, через брак коштів на «дорогу поїздку» залишилося вдома, можливо, ще стільки ж потенційних призерів змагань.
Найбільшу ж кількість нагород у США вибороли наші легкоатлети — 13. Тетяна Якибчук і Олександр Дорошенко (штовхання ядра) та Алла Мальчик (метання диска) встановили світові рекорди. Також оновили кращі результати планети у важкій атлетиці наші переможці — Юрій Ретів, Андрій Беліков, Наталя Костіна, Інна Свередюк та Людмила Османова.
Президент Національного паралімпійського комітету Валерій Сушкевич відзначив, що ми навіть у неповному представницькому складі, залучивши декого з талановитої молоді, підтвердили, що є світовими лідерами на початку нового паралімпійського чотирирічного циклу. А Ігри в Коннектикуті стали першим етапом кваліфікації на наступну Паралімпіаду, яка відбудеться 2008 року в Пекіні.