Віктор Ющенко дав доручення Міністерству культури і туризму та Державному управлінню справами змінити зміст і форму Палацу мистецтв «Український дім». Як заявив учора на прес-конференції в «Українському домі» керівник державного управління справами Ігор Тарасюк, «білий мармур, яким оббитий «Український дім», ніяк не поєднується з українською культурою. Тому форму цього будинку треба змінити. Була навіть така пропозиція зробити «Український дім» у формі писанки. Сама назва теж буде змінена. Адже «Український дім» — це ніби для діаспори. Тому установа, можливо, називатиметься «Народним домом». Сьогодні Державне управління справами та Міністерство культури і туризму приймають всі світлі ідеї, які прийдуть в голову українським архітекторам. «Навіть якщо для цього доведеться до фундаменту зруйнувати старий будинок», — зазначає Ігор Тарасюк. Як обіцяє Оксана Білозір, архітектура новобудови обговорюватиметься у відкритому режимі за участю преси і спеціалістів.
Змістові зміни «Українського дому» навіть на перший погляд вражають церетелівською помпезністю. Як запевняє міністр культури і туризму, «Український дім» повинен бути ретранслятором інформації про Україну. Тому в майбутньому «Домі» обов'язково будуть принаймні три центри. Перший — медіацентр, який триматиме зв'язок з українською та закордонною пресою. Другий — центр менеджменту культури, який безпосередньо підпорядковуватиметься Мінкульттуризму. Він координуватиме роботу з українцями у світі. Третім, теоретично, буде інформаційно-туристичне бюро, назва якого говорить сама за себе. Водночас, як запевняє Ігор Тарасюк, в «Українському домі» Президент прийматиме гостей, там будуть проводитись бізнес-форуми, а також виставки і театральні постановки.
Безперечно, ідея культурних центрів за кордоном є однією з пріоритетних для країни. Досі справи на цьому полі у нас були, м'яко кажучи, ніякі. Проте ідея створити Центр Всього Для Всіх виглядає трохи нереально. Тим більше, в «Українському домі», як свідчить його директор Наталя Заболотна, нещодавно було зроблено ремонт. Ні Оксана Білозір, ні Ігор Тарасюк не називають сьогодні хоча б приблизної суми, в яку обійдеться така «писанка» для держави. Хоча й обіцяють провести все в «рекордно швидкий термін». Але, чесно кажучи, більше такі промови схожі на заклики радянських вождів з приводу чергової п'ятирічки, ніж на розумні рішення державників.