Двадцятитрирічна громадянка України спільно з національним Комітетом боротьби з торгівлею жінками подала судовий позов проти відомого ізраїльського журналіста Гіля Ріві. Від нього позивачі вимагають грошової компенсації за моральну шкоду. Українка, яка була у сексуальному рабстві й займалася проституцією, доки не втекла з полону, довірливо розповіла журналістові про свої поневіряння. Натомість Гіля Ріві обіцяв не вказувати її особисті дані. Однак порушив, за словами адвоката Урі Кейдара, який представлятиме інтереси української громадянки в суді, етичні норми і власну обіцянку, вказавши прізвище потерпілої. Ба навіть надрукував її фотографії, повідомляє «Інтерфакс-Україна». До останнього часу жінка ховалася в поліцейському притулку і допомагала поліції в затриманні її сутенерів — членів злочинного угруповання.
Адвокат підкреслює, що публікація особистих даних потерпілої ставить під загрозу її життя та життя її родини в Україні. Сама жінка сказала, що вже отримала погрози з боку її колишніх сутенерів, які після публікації інтерв'ю почали інтенсивні пошуки з метою її ліквідації як ключового свідка у справі торгівлі жінками. Моральну шкоду, що заподіяна газетною статтею, адвокати потерпілої оцінили в майже 400 тисяч доларів. У редакції газети «Мааров», де було надруковано скандальнy статтю, заявили, що журналіст не гарантував жінці збереження анонімності.
ДОВІДКА «УМ»
За неофіційними даними, у світі щороку близько 4 мільйонів осіб переправляються через кордони держав для використання на підневільній праці. За інформацією Міжнародної організації міграції, близько 400 тисяч українців виїхали в пошуках роботи за кордон, із них понад 100 тисяч українських жінок потрапили у тенета ділків секс-індустрії країн-реципієнтів. Основними країнами – споживачами «живого товару» з України, за словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, є країни Західної Європи, а також Туреччина, Греція, Ізраїль, США, Об’єднані Арабські Емірати.