Вступні тести абітурієнтів у Львівському національному університеті імені Івана Франка відтепер повністю покладуть «на плечі» сканерів та комп'ютерів. Нова система «сканування і розпізнавання талонів відповідей» уперше замінить ручний режим перевірки відповідей вступників. Ректор «Франкового університету» Іван Вакарчук, презентуючи новинку, зазначив, що система значно спростить роботу екзаменаційних комісій, а також абсолютно виключить можливість впливу «людського фактора» на результати тестувань.
Більше того, журналістам запропонували взяти участь у роботі екзаменаційної комісії університету і бути присутніми на справжній перевірці. Продемонстрували і роботу системи: електронні копії талонів з відповідями абітурієнтів вводять у комп'ютер, який перетворює їх на текстові таблиці та робить оцінювання. На все про все, як пообіцяв ректор Вакарчук, буде витрачатися 2-3 години, відтак, якщо вступні іспити розпочнуться о 10-й годині ранку, результати можна буде дізнатись уже близько 17-ї години.
Чим така новація має сподобатись самим вступникам — на це пан ректор повідомив, що дітям не доведеться якось по-особливому заповнювати талони з відповідями, бо писати треба буде так, як звикли у школі. На скептичні перешіптування в залі під час презентації (мовляв, все одно братимуть хабарі) Іван Вакарчук запевнив, що «техніка є абсолютно надійною». Коштувала ж така модернізація університетові імені Франка всього лише кілька тисяч гривень.
Говорячи ж про реформування освіти загалом, Іван Вакарчук висловив побажання (втім яке вже давно обговорюють у Кабміні), щоб вступні іспити відбувалися за межами навчальних закладів, а також щоб школярі не здавали всіх випускних екзаменів, вибираючи необхідні профілюючі предмети.
«Я переконаний, що університет має навчати, а не оцінювати знання школярів. І наша справа — запрошувати до вузу та навчати. І така наша ініціатива була оформлена кілька років тому, а її суть полягає в організації так званих незалежних центрів тестування. Вважаю, що наступного року в нашій державі вдасться відкрити 10—12 таких центрів, які дадуть змогу оцінювати знання випускників середньої школи, якi бажають вступати до вузів», — наголосив Вакарчук.
Нагадаймо, що саме Львівський національний університет імені Івана Франка в далекому 1992 році запровадив тестову форму здачі вступних іспитів — першим з усіх вищих навчальних закладів України. За 13 років існування тести виправдали своє призначення — унеможливили незаконні маніпуляції з відповідями та дозволили систематизувати обсяги необхідних при вступі знань. Завдання-тести підбирає комп'ютер методом випадковості для кожного абітурієнта з однаковим рівнем складності. За ці роки заклад накопичив велику базу даних з усіх предметів, що виносяться на іспити. Пізніше досвід ЛНУ ім. І. Франка перейняла і Києво-Могилянська академія.
Зараз якраз триває вступна кампанія та подача заяв на навчання. Цього року університет імені Франка планує прийняти на бюджетну форму навчання більше 2,5 тисячi студентів.
P. S. Аналогічна вступна «процедура» в неділю пройшла і в НАУКМА, контролювати прозорість тестування абітурієнтів Могилянка теж запрошувала представників ЗМІ.