Учора ввечері у готелі шотландського містечка Гленіглс розпочався щорічний триденний саміт лідерів «великої вісімки», семи найбагатших країн світу (США, Великої Британії, Франції, Японії, Німеччини, Італії та Канади) та Росії за участю представників Європейського Союзу та Генсека ООН Кофі Аннана. Саміт розпочався за не бачених до цього часу заходів безпеки, на які його господарка — Велика Британія — витратила 100 млн. фунтів стерлінгів (150 млн. доларів). П'ятизірковий готель «Гленіглс» із 269 номерами, у якому мешкають і ведуть засідання делегації, оточений восьмикілометровою сталевою огорожею. Охорону високих гостей здійснюють 10 тисяч поліцейських. Над Шотландією заборонено всі польоти цивільних літаків. У небі чергують лише військові літаки та гелікоптери. Високий представник британської поліції, який побажав залишитися неназваним, повідомив: «Ми готові діяти за двома сценаріями: протидія терористичному нападу та насильницькі протести анархістів. Усі акції, які ми запланували, базуються на цих двох сценаріях». Усі місцеві бензозаправки зачинені, щоб демонстранти не могли придбати бензин для виготовлення «коктейлів Молотова».
Прибулі до Шотландії з Британських островів та інших країн світу тисячі антиглобалістів, анархістів та активістів інших організацій розташувалися у наметовому містечку в селі Стерлінг поблизу Гленіглс. Учора відбулися перші жорстокі сутички поліції з демонстрантами, які вирушили з наметового містечка до Гленіглс. Демонстранти закидали поліцію «важкими предметами», нищили автомобілі, вибивали шибки у вікнах будинків та намагалися заблокувати дороги до Гленіглс.
Тоні Блер як хазяїн саміту запропонував колегам для обговорення дві головні теми: збільшення допомоги африканським країнам та боротьба з кліматичними змінами. Принципову угоду про списання боргів африканських країн на приблизно 300 млрд. доларів було досягнуто ще до початку саміту, а питання боротьби з кліматичними змінами, ймовірно, так і не буде вирішено з огляду на непоступливу позицію США. Президент США Джордж Буш ще до початку саміту заявив, що не варто сподіватися на досягнення на ньому важливих домовленостей.