Збагатити Україну за гроші пересічних громадян країн Євросоюзу прагне міністр закордонних справ Борис Тарасюк. Адже, як повідомляє «Forum», він виступає за продовження терміну безвізового режиму в'їзду в Україну для гостей з країн ЄС та Швейцарії, оскільки західні туристи залишають тут немалі кошти.
Нагадаємо, що згідно з указом українського Президента безвізовий режим для європейців діє з 1 травня до 1 вересня. Головним поштовхом до запровадження цієї чотиримісячної «акції» стало проведення в Києві півтора місяця тому міжнародного конкурсу «Євробачення», а також, як тоді пояснювало МЗС, паралельно це рішення було продиктоване намаганням укотре продемонструвати євроінтеграційні прагнення нової української влади. Але урядовцям вдалося досягнути і ще одного позитивного результату, зокрема матеріального.
За словами Тарасюка, за ці два місяці кількість візитерів із країн Євросоюзу та Швейцарії зросла в 2,3 раза. До речі, за попередніми прогнозами експертів, кількість туристів мала збільшитися лише на 15—20 відсотків. Особливо тішить міністра те, що в середньому кожен західний гість залишає в Україні тисячу доларів, «що виходить більше 230 мільйонів доларів за місяць». Таке значне «донорство», очевидно, зумовлене і тим, що безвізовим режимом користуються насамперед бізнесмени та туристи, оскільки, згідно з вищезгаданим указом, люди, які хочуть приїхати сюди працевлаштуватися, навчатися або з міграційною метою, таки мусять отримувати візи.
Тарасюк, пояснюючи потребу в продовженні безвізового режиму, також провів аналогії з країнами Центральної і Східної Європи, які на початку 90-х в односторонньому порядку скасовували візи для громадян ЄС, а нині вже є повноправними його членами.
Водночас міністр сподівається, що і Євросоюз піде назустріч українцям і до жовтневого саміту «Україна—ЄС» спростить візовий режим для окремих категорій громадян нашої країни, а саме студентів, учених, журналістів. Зауважимо, що Чехія і Словаччина вже зробили певний подарунок у відповідь, тож цього літа українці можуть оформлювати візи в ці країни безкоштовно.
Хвилює керівництво МЗС України і процедура перетину кордону зі східною сусідкою — Росією. Відвідавши Луганщину, Борис Тарасюк залишився незадоволеним ситуацією на автомобільних переходах. За його словами, лише один із дев'яти пропускних пунктів, що розташованi на території області, є облаштованим. «З нашого боку облаштований лише один... З російського боку немає взагалі жодних споруд, немає ознак облаштованого автомобільного кордону і міжнародного переходу», цитує міністра «Iнтерфакс-Україна». Тарасюк пообіцяв порушити це питання на найближчій зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим і, зокрема, обговорить із ним необхідність прискорення підписання договору про спрощення та порядок перетину кордону. Адже, за словами Тарасюка, через ці незручності на переходах страждають громадяни обох країн, зокрема ті, які проживають у прикордонних зонах і «котрі вже звикли поколіннями ходити один до одного». «Тому наші країни мають зробити все для того, щоб ці незручності були мінімальними», — сказав міністр.
Очевидно, наразі підписати договір про спрощену процедуру перетину кордону через незручності на автопереходах легше, аніж їх добудувати, оскільки на сьогодні, як розповів Тарасюк, у нашої країни немає достатньої кількості засобів для того, щоб облаштувати україно-російський кордон довжиною 2000 кілометрів по суші. Хоча він зауважив, що Євросоюз уже кілька років допомагає Україні в облаштуванні кордону з Росією та Білоруссю.