Традиційні для літа черги у касах попереднього продажу квитків не зникають, скільки б зусиль не докладали залізничники, додаючи у курортний період нових потягів. От і цьогоріч попри те, що залізниця пустила 47 додаткових поїздів у південному напрямку, купити залізничні квитки на «моря» практично неможливо, особливо в купейні вагони. Не допомогла навіть запроваджена кілька років тому «паспортизація» проїзних документів — спекулянти все одно умудряються обходити цю вимогу. А квитків у касах як не було — так і нема.
Зрештою, питанням «Куди зникають квитки у касах?» зацікавився Мінтранс — створив спеціальну робочу групу програмістів, які відслідковують «рух» квитків. Про це повідомив УНІАНу міністр транспорту Євген Червоненко. Міністр додав, що вдалося зменшити у декілька разів броню на квитки для парламенту, уряду і секретаріату Президента. Крім того, міністр дав команду поставити скрізь, і особливо в Києві, світлові табло без фільтрів, сполучені з комп'ютерною базою продажу квитків, а також підняти ціну на бронювання квитків.
А от купівлю квитків за паспортом відміняти не будуть. «Паспорти, по-перше, — це боротьба з тероризмом, по-друге, люди купують купе і їдуть самі», — пояснює Червоненко. Одначе процедура продажу квитків дещо спроститься. Приміром, придбати їх можна буде за допомогою ксерокопій паспортів (нині в касах вимагають оригінал документа. Тому якщо паспорт подано на реєстрацію або ж на отримання закордонного, пасажир просто не може придбати квиток). «Я розберуся з цим питанням, маразм пройде, ксерокопії прийматимуть», — сказав міністр, коментуючи цю справді недолугу вимогу.