Міський суд Санкт-Петербурга позавчора засудив Віталія Акішина та Юрія Колчина до 23 і 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Цих людей суд визнав убивцями відомого в Росії політика-демократа Галини Старовойтової. Одночасно суд зняв обвинувачення з чотирьох інших підозрюваних у причетності до цього гучного злочину.
Галина Старовойтова ще в часи перебудови стала одним з лідерів демократичної опозиції, а пізніше — засновницею та головою руху «Демократична Росія» і партії «Демократичний вибір Росії», незалежною журналісткою. Старовойтова була депутатом останнього складу Верховної Ради СРСР, близькою співробітницею академіка Андрія Сахарова по Міжрегіональній депутатській групі, а пізніше — депутатом Держдуми Росії другого скликання. Вона прихильно ставилася до незалежної України, неодноразово виступала на мітингах української демократичної опозиції, вперше — ще організованих Рухом. Старовойтову застрелили 20 листопада 1998 року в під'їзді будинку, де вона мешкала. Це сталося напередодні виборів до законодавчих зборів Санкт-Петербурга.
Суд визнав, що вбивство мало «політичний характер», але так і не назвав його замовників. «Справжні замовники все ще перебувають на волі», — з сумом визнав після суду колишній асистент Старовойтової Михайло Гохман.
Цю справу влада спочатку намагалася завести на манівці, оскільки головною версією нав'язливо пропонувалася кримінальна: вбивство було здійснене з метою пограбування. Хоча саме в цей час Старовойтова провадила кілька незалежних розслідувань, звіти про які друкувала газета «Сєвєрная століца»: вони свідчили про темні інтереси російських політиків та депутатів Держдуми, зокрема і від Компартії Росії. Особливо діставалося депутатам від ЛДПР Володимира Жириновського.
ФСБ ігнорувала ці версії, а шестеро підозрюваних у вбивстві були заарештовані лише 2002 року та постали перед судом у грудні 2003 року. Вони зізналися, що охоронна фірма, де вони працювали, була лише прикриттям для організації «Набожний князь Олександр Невський», яка ставила за мету «боротися всіма засобами з жидо-масонською змовою проти Росії». Старовойтова, донька обрусілого білоруса та уральської козачки, потрапила до списку «жидо-масонів», які підлягали ліквідації. Суд встановив, що Акішин був безпосереднім виконавцем убивства, а голова згаданої фірми Колчин, колишній співробітник головного розвідувального управління генштабу російської армії, — посередником, який «вступив у контакт iз невстановленою особою», котра і була замовником убивства. В Росії не вірять, що в майбутньому ще хтось інший буде відповідати перед судом у цій справі.