Уже не таким «всесильним» є звичайний інспектор Держпожежнагляду столиці. Відтепер представники цієї «хлібної» професії позбавлені багатьох прав контролера. Щоправда, таке нововведення є чинним лише на території Києва. Цілком імовірно що у разі позитиву столичний експеримент розповсюдять по всій країні.
Як повідомили «УМ» у Центрі пропаганди столичного Главку МінНС, відтепер інспектор при перевірці будь-якого об'єкта або підприємства не має права виносити постанови про накладання адміністративних штрафiв за порушення правил пожежної безпеки, невиконання приписів або постанов посадових осіб органів Держпожежнагляду. Мало цього — інспектор не може застосувати і запобіжні заходи реагування (призупинка експлуатації приміщень, окремих ділянок електромережі тощо). I це ще не все. Інспектор Держпожежнагляду відтепер не зможе видати дозволи на початок роботи підприємств і оренду приміщень. Адже ці повноваження покладено винятково на начальників пожежних райуправлінь та їхніх заступників з наглядово-профілактичної діяльності. Відтепер, перевіривши об'єкт, інспектор доповідає начальнику управління, а вже той приймає рішення, які саме заходи застосовувати до порушників. Для цього в кожному райуправлінні столиці встановлені конкретні дні та години прийому громадян та посадовців, де й будуть розглядати матеріали справ про адмінправопорушення, а також приймати рішення стосовно діяльності об'єкта або підприємства.
У столичному Главку МінНС зазначають, що до таких заходів змушені вдатися, щоб запобігти корупційним апетитам інспекторів. От тільки залишається незрозумілим, а чи не стануть корупціонерами самі керівники простого інспектора?
А поки що Головне управлiння МінНС у місті Києві звертається з проханням до громадян і підприємців у разі виявлення фактів перевищення своїх повноважень інспекторами Держпожежнагляду, їх некоректного поводження, повідомляти за «телефоном довіри»: 272-32-91. Анонімність та негайне реагування гарантується.