З сьогоднішнього дня головування в Європейському Союзі на наступне півріччя переходить до Великої Британії. Однією з головних проблем, окрім кризи з ратифікацією Конституції ЄС та прийняттям проекту союзного бюджету на 2007—2013 рр., які доведеться вирішувати Блеру, буде ведення акцесійних переговорів з Туреччиною.
Позавчора Європейська комісія оголосила, що переговори про вступ Туреччини до ЄС розпочнуться 3 жовтня цього року, а закінчаться не раніше 2014 року, і що не існує міцних гарантій членства в ЄС для Туреччини після закінчення цього процесу, повідомляє Бі-Сі-Сі.
Туреччині та іншим потенційним кандидатам на вступ до ЄС будуть виставлятися значно жорсткіші вимоги, ніж тим, які приєдналися до Євросоюзу в попередні роки. Але при обговоренні членства Туреччини на перший план вийде саме політичне питання. Європа не дуже впевнена, особливо якщо брати до уваги думку не політиків, а пересічних громадян, що прагне бачити Туреччину повноправним членом ЄС. За роки переговорів настрої звичайних людей можуть передатися новому поколінню політиків, яке вже не буде підтримувати євроінтеграційні прагнення Туреччини так наполегливо. Тим більше що до 2015 року за кількістю населення Туреччина випередить Німеччину і в разі вступу стане найбільшою за територією та населенням країною ЄС. Комісар з розширення Оллі Рен уже тепер попереджає: в ЄС визріває думка, що у випадку Туреччини може йтися лише про «особливі зв'язки» чи «привілейоване партнерство», а не про повне членство.