Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон та палестинський лідер Махмуд Аббас провели позавчора двогодинні переговори. Це була їхня друга зустріч впродовж останніх чотирьох місяців і перша, яка відбувалася в Єрусалимі. Ізраїльсько-палестинський саміт відбувався на тлі зростання насилля та загальної напруги на Близькому Сході, тому ніхто не очікував від нього великих результатів, зазначає Бі-Бі-Сі. Але реальні підсумки саміту виявилися ще гіршими. Під час переговорів Шарон запропонував передати палестинцям упродовж двох наступних тижнів два палестинські міста — Віфлеєм та Калькілію, але в обмін на вивід із них ізраїльських військ висунув співрозмовникам вимогу припинити дії палестинських бойовиків. Шарон також дозволив Аббасу розпочати підготовку до відкриття в Секторі Газа аеропорту та морського порту. Виглядає так, що оптимізм першого лютневого саміту, на якому Ізраїль та Палестинська Автономія домовилися покласти край п'ятирічному насиллю, поступово вивітрюється, і сторони знову починають висувати одна одній взаємні претензії.
Під час зустрічі віце-прем'єр Ізраїлю Ехуд Олмерт заявив: «Ізраїль опинився у найглибшій кризі за всю свою новітню історію, оскільки уряд збирається ліквідувати єврейські поселення. Ми маємо намір повністю залишити Сектор Газа, але при цьому палестинці повинні стримувати своїх терористів». Однак Махмуд Аббас побоюється, що спроба роззброїти збройні палестинські угруповання може закінчитися громадянською війною. Тому палестинський лідер заявив співрозмовникам, що якби Ізраїль погодився на справжній, а не лише декларований прогрес у справі утворення палестинської держави, то завдяки цьому вдалося б переконати екстремістів, що настав час покласти край насиллю. Невдача зустрічі частково була спричинена ізраїльською провокацією. Замість обговорювати заплановане на початок серпня виведення ізраїльських підрозділів та поселенців із Сектору Газа, Шарон та Аббас зосередилися на проведеній за кілька годин до початку переговорів військовій акції Ізраїлю: арешті 52 членів радикальної організації «Ісламський джихад». Це була найбільша ізраїльська операція такого типу після досягнення в лютому угоди про перемир'я. А безпосередньо в момент зустрічі ізраїльський військовий літак випустив дві ракети по північній частині Сектора Газа. Жертв не було.
Під час заключної прес-конференції прем'єр-міністр ПА Ахмед Куреї заявив: «Це була важка зустріч. Ми не отримали позитивних відповідей на питання, які ми порушували». Ймовірно, що наступні ізраїльсько-палестинські переговори на найвищому рівні відбудуться не скоро. Вчора міністр громадської безпеки Ізраїлю Гідеон Езра повідомив, що його країна відновить практику так званих «точкових ударів», тобто фізичної ліквідації палестинських бойовиків. Не є таємницею, що при цьому гинуть також випадкові мирні мешканці. Такі дії Ізраїлю неодмінно викличуть акти помсти з боку палестинців та відновлення спіралі насилля.