Харі Рамі

22.06.2005
Харі Рамі

Побачимось за кiлькa днiв. (Фото Державної митної служби.)

      У Києві з'явиться ціла компанія із трьох гарненьких молоденьких довгошиїх жирафиків, які поселяться у міському зоопарку. Один із них — дворічний Рамі — приїхав із Німеччини ще в суботу і зараз обживається на новому місці. Довга дорога втомила малюка — протягом кількох днів потужний джип тягнув величезного  трейлера із незвичайним «пасажиром» від німецького містечка Карлсруе через Австрію, Угорщину та Словаччину до України, аж поки жираф не опинився у зоопарку.

      Рамі  поселився у реконструйованому приміщенні поблизу слоновника. Як розповіла співробітниця зоопарку Любов Коротка, цілком ймовірно, що він навіть буде бачити, чим займається слон у своєму загоні та позирати на зебр, які теж ганятимуть неподалік.

      Поки ж триметровому «малюкові» (вагою не менше двох центнерів) не дуже хочеться вилазити зі своєї схованки — нові стіни, запахи, звуки, істоти, які його оточують, бентежать і лякають Рамі. Мине кілька днів, поки він звикне до працівників і не буде нервуватись перед людським натовпом. Тому відвідувачі Київського зоопарку зможуть милуватися цією рідкісною твариною не раніше, як наступного тижня.

      Але не чекайте, що у вольєрі ви побачите «традиційного» довгошия із розкиданими по жовтуватому тілу шоколадно-бурими плямами неправильної форми (як у найвідомішого серед жирафів — массайського). Прибулець із Німеччини належить до виду сітчастих жирафів — малюнок на його тілі чимось нагадує сліди від рибальської сітки, вмоченої у золотисто-коричневу фарбу. Екзотичне забарвлення допомагає тварині маскуватися серед дерев і уникати переслідування лева.

      Щодо майбутніх Раминих сусідів по вольєру — самців на ймення Юта і Жамба, то вони прибудуть до української столиці на початку липня. Молоді жирафи дуже миролюбні, тому й розділяти їх немає сенсу — втрьох, що не кажи, веселіше, ніж по одному.

      Ми поцікавились, чим же харчуються ці створіння. За словами Любові Короткої, у Києві до раціону Рамі «со товарищи» будуть входити гілки верби, акації, липи, а взимку жирафів годуватимуть сушеними віниками з цих рослин.

      Як розповіла виконуюча обов'язки директора Київського зоопарку Тетяна Романова, понад 20 років в Україні не було жодного жирафа. Були спроби завезти цю тварину із Африки, але згодом виявилося, що транспортування з цих далеких країв Україні не по кишені. За повідомленням прес-служби Державної митної служби України, допомога надійшла із Німеччини — країни, яка вже не перший рік успішно розводить цих тварин у неволі.  Завдяки Європейській асоціації «Зооакваріум», членом якої є  Київський зоопарк,  столиця й отримала свій «жираф'ячий» шанс. 

      Утім для повного щастя зоопарку потрібна самиця жирафа (а там, може, й довгошиї дітки підуть), а їх у Європі не так уже й багато, щоби безкоштовно віддавати Україні. Цікаво, як розв'язуватиме цю проблему керівництво зоопарку?

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>