Минулої неділі в Лівані відбувся четвертий і останній тур парламентських виборів, перших за останні 30 років без присутності на території країни сирійських військ. У зв'язку із строкатою картиною етнічного та релігійного складу населення, вибори проводилися поетапно в столиці країни – Бейруті, на заході, півдні та півночі країни.
Головна боротьба йшла між просирійськими та антисирійськими політичними коаліціями. Прихильні Сирії політичні сили перемогли на півдні, а в решті регіонів переконливу перемогу здобула антисирійська коаліція на чолі з Саадом Харірі, сином убитого 14 лютого цього року у Бейруті колишнього прем'єр-міністра Лівану Рафіка Харірі. У причетності до цього замаху звинувачують Сирію та просирійські сили Лівану. І це не єдиний замах. У ході виборів. 2 червня у результаті вибуху закладеної в автомобілі бомби загинув відомий своїми антисирійськими настроями ліванський журналіст Саїр Касір. Позавчора, тобто наступного дня після закінчення виборів у Бейрутi, був подібним чином убитий у Бейруті колишній генсек Комуністичної партії Лівану Жорж Хауї, який найбільш наполегливо критикував втручання Сирії у внутрішні справи Лівану, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Учора міністр внутрішніх справ Лівану Хасан Сабаа офіційно оголосив, що на недільних виборах 21 із 28 депутатських мандатів дістався антисирійській коаліції Саада Харірі, а за підсумком чотирьох турів вона здобула 72 зі 128 парламентських місць. Антисирійські сили здобули більшість у парламенті вперше після закінчення 1990 року громадянської війни. 35-річний Харірі пообіцяв, що з приходом до влади опозиція в першу чергу розпочне демонтаж того, що він назвав «поліцейською державою, яку організували сирійці». Він заявив в інтерв'ю агенції «Рейтер»: «Потрібно провести адміністративні та фінансові реформи, вжити антикорупційні заходи та реалізувати економічні і соціальні програми». Харірі заявив, що народ проголосував за зміни.
Лідер просирійської коаліції генерал Мішель Аун звинуватив Харірі у підкупі виборців та розпалюванні релігійної ворожнечі. Він заявив в інтерв'ю агенції «Рейтер»: «Ми будемо в опозиції, оскільки не можемо приєднатися до більшості, яка пробралася до парламенту завдяки корупції».