Без даху над головою — у буквальному розумінні — залишилися мешканці миколаївської двоповерхівки, що на вулиці Лягіна, 20. Адже крізь стелю вони тепер, мов у планетарії, можуть спостерігати за зоряним небом. А крізь провал у підлозі — і за підземним «життям». Ця пригода сталася в старому — ще дореволюційної забудови — житловому будинку в Центральному районі Миколаєва просто серед ночі. У якийсь момент з гуркотом у квартирі на першому поверсі обрушилася стіна і разом з меблями провалилася на півметра нижче рівня підлоги — до катакомб. На щастя, стіна не впала на 56-річного господаря, вчителя музики. Але вибратися з квартири чоловіку самотужки все одно не вдалося, допомогли сусіди. Сам він інвалід другої групи, і пересуватися може тільки за допомогою милиць, до того ж між ліжком і виходом утворився метровий провал, у який на третину пішла дверна коробка зі стіною. Туди ж сповзла і шафа.
Як розповів «УМ» співробітник центру пропаганди Миколаївського управління МінНС Артем Платухін, у «проблемному» двоповерховому будинку мешкає 5 осіб. На першому поверсі вчитель, на другому жінка з двома дочками та ще один чоловік. За словами мешканців, будинок вже не перший рік перебуває в аварійному стані. Наскрізні діри в стелі, обсипана штукатурка, тріщини в стінах, дах тече — ось далеко не повний перелік «особливостей» цього житла. У будинку вже побувало безліч різних комісій, утім стан житла це аніскільки не поліпшило. Одна комісія визнавала будинок придатним до проживання, інша — непридатним, після третьої на фасаді з'явився напис «Дом аварийный». Хтось навіть пообіцяв мешканцям квартири. Аж тут будинок-«ветеран» не захотів чекати відселення.
«На жаль, це далеко не перший випадок руйнування конструкцій старих будинків у місті, — каже начальник Головного управління МінНС у Миколаївській області Микола Поступальський. — Аналогічний випадок стався 31 травня в житловому будинку № 17 на вулиці Декабристів. Тоді в підвал провалилася ванна і кухня. Сьогодні старі будинки, які перебувають у комунальній власності, часто приховують в собі небезпеку, тим більше в старій частині міста, де розгалужена мережа катакомб часів створення Миколаєва. Єдиний вихід із ситуації — це капітальні ремонти або відселення мешканців».
Того, що в місті є чимало таких небезпечних будинків, не приховував у розмові з кореспондентом «УМ» і заступник міського голови Миколаєва Юрій Іцковський. Але запевнив, що мешканців із вищезгаданого будинку обов'язково відселять: «Це старовинне приміщення дуже цікаве в архітектурному плані, до того ж розташоване в центрі міста, і охочі викупити його будуть. Ми вже й мали покупця — фірму «Дельта-Лоцман», яка мала відселити людей. Якщо ж вона відмовиться, знайдемо іншого покупця». (Нещодавно, як повідомляла «УМ», щодо посадових осіб «Дельта-Лоцман» Генпрокуратура порушила кримінальну справу за зловживання службовим становищем та перевищення повноважень. — Авт). На жаль, люди в небезпечному аварійному будинку поки що залишаться (до родичів переїздити, залишивши напризволяще своє майно, не дуже кому хочеться). А тим часом будинок з утеплювачем із очерету може розповзтися уже після першого ж дощу.