Усього рік знадобився майже тисячі наших співвітчизників, аби потрапити до списку мільйонерів. Якщо точно, то, згідно з попередніми даними Державної податкової адміністрації України, за підсумками минулого року в країні нараховується 1 871 громадянин, який отримав дохід, що перевищує мільйон гривень.
Кількість мільйонерів зростає мало не в геометричній прогресії. Адже цьогоріч наша економіка наплодила удвічі більше власників мільйонів, ніж їх було у 2003 році — тоді в Україні налічувалося усього 876 осіб, чиї доходи вираховуються сумами з шістьма нулями. А ще у 2002 році, нагадує УНІАН, їх було лише 336, у 2001-му — 160.
Однак якщо наші багатії дуже хутко вчаться заробляти гроші, то дружити iз законом у них поки що виходить гірше. За словами заступника голови ДПА Сергія Лекаря, тільки 586 панів-мільйонерів офіційно задекларували свої мільйонні доходи, а про інших (а це 1285 осіб) податкова збиратиме інформацію. Одному з цих, приміром, доведеться сплатити 500 млн. гривень до державної казни. Саме такою є сума податку (найбільшого серед фізичних осіб в Україні), яку цей «скупий рицар» не сплатив до держбюджету. «Ми зараз проводимо з ним розмову щодо «культурної» сплати податку», — додав пан Лекарь. Податківець не захотів називати ім'я «багатого українця», лише зазначив, що це «громадянин з джерелом прибутку в Донецьку».
Усім решті немільйонерам доводиться втішатися тим, що, за даними ДПА, за останній рік доходи населення значно зросли. Крім того, українці стали більш грамотними в питаннях податкового законодавства і свідомішими у сплаті податків. Так, дохід від інвестицій громадян, який раніше практично не приносив користі держбюдже-ту, сьогодні, завдяки підвищенню податкової культури українців, дозволяє перераховувати в скарбницю держави значні кошти. Суми податку з інвестиційного доходу в деяких громадян сягають 40 мільйонів гривень.