Ситуація у Болівії продовжує залишатися вибуховою. Столиця Ла-Пас надалі перебуває у подвійному кільці оточення: прибулих на підтримку мітингуючим індіанців, шахтарів та працівників газовидобувної промисловості та урядових військ і поліції, які облаштували навколо столиці кількасот блок-постів.
Позавчора Конгрес (парламент країни) не міг розпочати надзвичайне засідання, оскільки у розташованому поруч зі столицею місті Сукре розпочалися заворушення. Люди обурилися тим, що солдати відкрили вогонь по автобусу iз шахтарями, які намагалися прорватися через один із блок-постів, та застрелили при цьому лідера профспілки шахтарів, 52-річного Коро Майта, ще двох шахтарів поранено. Учасники акцій протесту в столиці і в Сукре вимагали, щоб конгрес не передавав президентські повноваження голові парламенту Ормандо Вака Дієсу (як це передбачено Конституцією), оскільки в народі вважають, що він репрезентує інтереси корумпованої бізнесової еліти, повідомляє з Болівії Бі-Бі-Сі.
Надзвичайне засідання Конгресу вдалося провести лише позавчора пізно ввечері (учора вранці за київським часом). І в залі засідань, і за її межами розгорілися такі пристрасті, що депутати навіть переривали засідання, побоюючись за свою безпеку.
Відставку президента Карлоса Меси таки було прийнято та призначено і приведено до присяги виконуючим обов'язки президента голову Верховного суду Едуардо Родрігеса Вельтце. Його вважають незаплямованим політиком і єдиним, хто може дати раду за такої складної ситуації. У столиці шахтарі гучно — вибухами динамітних шашок — відсвяткували його призначення.
Вельтце тепер зобов'язаний призначити дату дострокових президентських виборів. Це ніби має розрядити обстановку. Втім демонстранти не відмовляються від своєї головної вимоги — негайної націоналізації газовидобувної промисловості, яка мала б давати головні надходження до бюджету, але натомість більшість грошей мають закордонні газовидобувні компанії та місцева корумпована адміністрація.
Політики залишають столицю і місто Сукре. Спікер парламенту Ормандо Вака Дієс, який відмовився сісти у президентське крісло, переховується на одній із військових баз, повідомляє Бі-Бі-Сі. Зростають побоювання, що перед обличчям тотального хаосу та паралічу влади військо здійснить державний переворот і візьме у свої руки владу в цій найбіднішій країні Латинської Америки.