Центральна виборча комісія Палестинської Автономії на засіданні 23 травня заявила, що заплановані на 17 липня парламентські вибори не відбудуться. Мотивація ЦВК: потребується щонайменше ще два місяці на підготовку до виборів після того, як буде остаточно прийнято нове виборче законодавство. Парламент схвалив закон ще 18 травня, але президент Аббас не підписує його, бо не згоден з парламентарiями у позиціях: скільки депутатів мають обиратися по мажоритарних округах, а скільки — за партійними списками. Згiдно з парламентським рішенням, дві третини депкорпусу мають обиратися у мажоритарних округах, а президент вважає, що голосування має відбуватися винятково за партійними списками. ЦВК закликала Аббаса якомога швидше видати президентський декрет із зазначенням нової дати виборів.
Президентський декрет про відміну виборів 17 липня з'явився лише 4 червня, але в ньому немає жодної згадки про нову дату виборів. Це викликало велике обурення радикальної мусульманської опозиційної організації «Хамас», оскільки відкладання виборів на невизначений термін та тяганина з визначенням пропорцій між депутатами-мажоритарниками і депутатами-списочниками скеровані власне проти неї. На останніх локальних виборах «Хамас» значно потіснив правлячу партію «Фатах», а на липневих парламентських організація мала всі шанси розбити монополію партії Аббаса на владу. Партію «Фатах» було засновано свого часу легендарним Ясиром Арафатом, відтоді вона вважає себе одноосібним виразником інтересів палестинського народу. Аббас сподівається, що завдяки партійним спискам проведе до парламенту більше своїх прихильників.
Обурення «Хамасу» справедливе ще й тому, що дата виборів — 17 липня— з'явилася у результаті важкого компромісу, якого досягли три місяці тому під час зустрічі у Каїрі головні палестинські політичні угруповання.
Політичні коментатори вважають, що вибори відбудуться восени, а до того часу поміркований пропрезидентський «Фатах» буде намагатися причепурити свій імідж, дещо зіпсований корупційними аферами та неефективністю дій Махмуда Аббаса. А невдоволений із такого розвитку подій «Хамас», який розцінює відстрочку з виборами як спробу усунути його з політичної сцени, погрожує «передумати» та знову розпочати партизансько-терористичну війну з Ізраїлем, з яким він у лютому цього року уклав перемир'я і дотримувався до останнього часу. Інше радикальне палестинське угруповання — «Ісламський джихад» — уже заявило, що буде бойкотувати вибори незалежно від дати їх проведення, а у своїй діяльності зосередиться передусім на «опорі проти сіоністів, які регулярно порушують перемир'я».