Сумщина під час президентських виборів восени минулого року перетворилась на місце постійних міграцій «заїжджих гастролерів» зі східних регіонів України, які прибували в область на запрошення колишньої влади для участі у фальсифікаціях та підготовки різного роду провокацій. За наявними даними, в області у цей час «з особливою місією» перебувало від однієї до п'яти тисяч осіб, переважно студентська та учнівська молодь. Фінансову підтримку молодим людям надавали підприємства області, які активно підтримували кандидата від влади.
Власне таку підтримку «свого кандидата» влаштували керівники місцевого м'ясокомбінату разом з ректоратом Донецького держуніверситету, який і направив до області близько 100 своїх студентів для участі у фальсифікаціях. Фактично цей фінансовий зв'язок студентства i м'ясокомбінату є дещо символічним, адже, по суті, молодь у «військових умовах» виборчої кампанії використали немов «гарматне м'ясо». Але відповідати доведеться i «польовим командирам».
Як повідомили «УМ» у прес-центрі Управління податкової міліції обласної ДПА, документальну перевірку фінансової діяльності вказаного м'ясокомбінату податківці розпочали позапланово за дорученням прокуратури області. Як результат — міліція встановила, що у листопаді 2004 року на рахунок готельного та ресторанного комплексів, що у центрі Сум, місцевий м'ясокомбінат перерахував більше 22 тисяч гривень на утримання майже сiмдесяти донецьких студентів, що прибули в місто нібито для проходження виробничої практики. Про фактичну мету «місіонерів» податківці дізналися після відвідування готельного комплексу та опитування його працівників, які не лише підтвердили факт проживання студентів у період з 15 по 21 листопада, а й видали податківцям документи, які свідчили про їхню участь у фальсифікаціях.
Що й казати, 21 відкріпне посвідчення про виключення зі списку виборців, видане на ім'я однієї зі студенток донецького ВНЗ Тетяни Ж., знайшли працівники готелю у кімнатах. I зберегли! Зараз ці документи перебувають у руках правоохоронців.
Отже, можна припустити, що кожен з молодих людей мав на руках не менше 20 відкріпних посвідчень і стільки ж разів повинен був проголосувати. Але все це, за словами начальника Управління податкової міліції Сумської області Миколи Тимченка, остаточно з'ясують слідчі, бо за фактом обласною прокуратурою вже порушено кримінальну справу. Щодо податківців, то вони продовжують перевірку колишнього м'ясокомбінату, адже питань до його керівництва у них накопичилось достатньо.
Іван БОЙКО.