Люди мистецтва, на відміну від простих смертних, житимуть і після смерті у своїх творах. І коли хтось надумає влаштувати ретроспективу творів Ігоря Шамо — то душа композитора повернулася б до його нащадків щонайменше на кілька днів. Одних лише пісень народний артист України залишив по собі понад три сотні: «Осіннє золото», «Як тебе не любити, Києве мій», «Фронтовики», «Стоїть над Волгою курган», «Невідкриті острови»... Був автором музики до кількох фільмів («Максимка», «Командир корабля», «Гори, моя звезда», «Мальва», «Як гартувалася сталь», «Від Бугу до Вісли»...) «Я обираю одну мелодію із сотні інших мелодій, які звучать у мені», — казав Шамо у той час, як деякі його колеги шукали свою музику довго і часто безуспішно.
Він писав симфонічну музику, музику для хорового співу, кантати, ораторії, інструментальні концерти, вокально-хореографічні мініатюри... Грандіозна ідея з ретроспективою, напевне, ще не скоро буде реалізована. Але перший крок до неї вже зроблено: Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (керівник — народний артист України Валерій Матюхін) запрошує на концерт пам'яті Ігоря Шамо, якому у цьому році виповнилося б 80. У програмі — Перша та Третя симфонії Шамо, а також його Концерт для флейти і струнних.
Ігор Шамо часто повторював, що йому як композитору цікаво «досягати максимального результату за умов мінімальних можливостей». «Київська камерата» досягатиме максимального результату, залучаючи до цього увесь свій досвід: колектив існує вже 28 років, виконує музику різних стилів (від раннього бароко до авангарду), гастролював у Нідерландах, США, Італії, КНР, Австралії, Німеччині, Франції, Грузії...
Концерт пам'яті Ігоря Шамо відбудеться у Національній філармонії 10 червня.