Нестора Шуфрича — народного депутата й об'єдного соціал-демократа — ніхто не бив. Тобто, може, хтось і бив, але точно не співробітники міліції зі спецзагону «Сокіл» під час переведення колишнього «губернатора» Закарпаття Івана Різака з Ужгородського кардіологічного центру до СІЗО (через ізолятор тимчасового затримання). Це встановило слідство — як і те, що до Шуфрича таки «доторкалися». Про це минулої неділі повідомив у прямому ефірі телеканалу ICTV міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Провина «соколят» полягає в тому, що вони, «замість того щоб, не торкаючись пана Шуфрича, висмикнути з-під нього Різака, на жаль, відкинули вбік» Нестора Івановича. За це бійці «Сокола» понесуть покарання у вигляді суворої догани і скасування премій, запевнив Луценко. При цьому відзначивши, що Шуфрич сам спровокував правоохоронців, які, «на жаль, піддалися на провокацію, і тільки за це будуть покарані».
Луценко також висловив здивування з приводу «істерії, яка зараз відбувається навколо цієї справи». «Це вже просто пародія. Не можна так намагатися стати жертвою. Це стає смішним», — констатував керівник МВС. За його словами, судовий виконавець, який прийшов у лікарню до Івана Різака, «враховував, що навколо лікарні зібралося біля півтори сотні активістів, які підтримували пана Різака, а також під'їхали машини для його вивезення з Ужгорода». Про це, підкреслив міністр, свідчить зовнішнє спостереження.
До того ж, на думку Луценка, «ужгородський інцидент» відзначився «подвійним порушенням закону», адже нардепи «взяли на себе функції суду, а це є незаконним». Тому звинувачень у політичних репресіях, які лунають з боку опозиції, міністр внутрішніх справ не сприймає і називає їх «способом захиститися від кримінальної відповідальності». «За все треба відповідати, незалежно від того, є політичний мотив чи його немає», — відзначив Луценко й підкреслив: «Якщо їхня політика — це пограбування країни, тоді так, це — політичні репресії». Нагадавши про радників Різака, які очолювали кримінальні банди, про терор яких і досі з жахом згадує все Закарпаття, міністр зауважив: «Вони тільки розказують, який він (Різак. — Ред.) білий і пухнастий, і як у нього тиск піднявся. Та, якби до мене депутати в ліжко забрались, в мене б теж тиск піднявся».
Що ж до загального стану справ у МВС, то Луценко відзначив, що хоча зарплата міліціонерів і зросла в середньому вдвічі після приходу нової влади (тепер найнижча її планка — 700 гривень), у правоохоронних органах, зокрема, i в ДАІ, знову відроджується практика корупції. Пан Юрій навіть пообіцяв ліквідувати підрозділ «Беркут», якщо він не навчиться жити на «саму зарплату». І повідомив, що з міліції після зміни влади вже пішли близько 4 тисяч працівників, які не згодні працювати в умовах, запропонованих новим керівництвом.